Переведення з одного університету в інший у межах однієї спеціальності

Чи можливо вступити на бюджет в один університет та після першого курсу перевестись в інший університет на бюджет на цю саму спеціальність?

Только на контракт.
Если вы поступаете куда-то на бюджет - это бюджетное место закрепляется в этом вузе за вами. И с вами никуда не перемещается. Оно выделено этому вузу. Бюджетное место освобождается, и его занимает какой-то контрактник здесь же, в этом же вузе.
И там еще много условий для перевода

Но часто бывает же недобор на специальность на бюджет и после двух сданных сессий можно же перевестись в другой? И официально вроде бюджетники имеют преференции при переведении на бюджет тем более на такую же специальность.

После внедрения широкого конкурса не бываетнедоборов на бюджет: уже при поступлении идет перераспределение бюджетных мест по вузам. И после периода поступлений незаянтое бюджетное место может появиться в вузе только если его кто-то освободит (или отчислят)

В общем, изучайте )

Нещодавно ніби засяяв промінець надії на зміни.
«Це надзвичайно важливий законопроєкт, що започатковує принцип «гроші ходять за студентом». Тепер бюджетні кошти будуть витрачатися не на утримання закладів освіти, а на навчання студентів. При цьому студенти зможуть визначати навчальний заклад самостійно… https://osvita.ua/vnz/reform/82360/.
Щоправда законопроекту я так і не знайшов. Тому не впевнений чи заступник міністра економіки відрізняє студентів від абітурієнтів.

1 Симпатія

Це був би справедливий принцип - місце ходить за студентом, і якщо в якомусь ВНЗ не заповнені вакантні бюджетні місця в результаті вступної кампанії, то цілком логічно було б дати право студентам- бюджетникам інших ВНЗ переходити в цей ВНЗ на аналогічну спеціальність зі своїм законно отриманим бюджетним місцем завойованим на відкритому конкурсі.

1 Симпатія

А ще такого не ввели?