І знову про скасування ДПА

В школі де навчається мій випускник запропонували до пятниці написати відмову від ДПА і тоді ніби немає необхідності здавати предмети ЗНО, на які зареєструався , а лише три , необхідні для подачі до вступу у ВНЗ. Виникає запитання, чи відмова від ДПА дозволяє відмовитись від якогось з обовязкових в цьому році предметів - математика, історія чи іноземна, якщо вони не потрібні для вступу?Чи відмова від ЗНО одного з обовязкових предметі автоматично позбавляє права вступу у ВНЗ?

Обязательными могут быть только предметы ДПА. В ЗНО - нет обязательных предметов.

А насчет отказа от ЗНО, это как в анекдоте :slight_smile: Бесспорным знаком запрета движения может быть бетонный блок поперек дороги!
Отказом от предмета ЗНО является неявка на этот тест. И всё. :slight_smile: Заявления писать не надо.

Ну и - отказ от сдачи ДПА, для вас, уже подписан - Президентом. Кто мы такие, чтобы переписывать заявление Президента? :slight_smile:
Просто сдавайте нужные предметы ЗНО и поступайте. А если будут требовать заявление об отказе - покажите им эту ссылку )

1 Симпатія

Школа не має ніякого відношення до Ваших стосунків з класичним ЗНО. Так, як і заклади вищої освіти не мають ніякого відношення до ваших стосунків з ДПА (навіть у формі ЗНО). Також вишам не цікаві Ваші бали (чи їх відсутність) із “зайвих” для них предметів ЗНО.

1 Симпатія

А за неявку на ЗНО штрафов или последствий для атестата или ВНЗ не будет?

Для аттестата ЗНО вообще проходит без последствий. Последствия остаются от ДПА. А ДПА - отменен. :slight_smile:
Ну и до штрафов за добровольное ЗНО МОН еще не додумался )
Пока выпускники не разберутся с терминологией, по-прежнему будут появляться вот такие вопросы. :wink:

1 Симпатія

А может ли университет потребовать чтобы ДПА обязательно стоял в свидоцтве? И если стоять не будет, не принять?

Я вже вище написав - НІ!

Нет, не может.
Он может только потребовать легальный аттестат. А аттестат будет 100% легальным. Он будет подтвержден реквизитами учебного заведения )
Да и не будут в универе заморачиваться такими неважными вещами, как нынешний аттестат :slight_smile: Им, с современными карантинами и локдаунами, такое же доверие, как и записке от мамы :wink:
Гораздо важнее - баллы ЗНО. Потому что Внешнее и Независимое. :slight_smile:

Це минулорічне пояснення від заступника Міністра освіти Учні, звільнені від ДПА, можуть вступати у виші. Пояснюємо, що це означає | Українська правда _Життя

1 Симпатія

Школа пропонує написати заяву відмову від ДПА, бо хоче забезпечити "собі " спокій, оскільки є такі учні, які за Законом звільилисб від проходження ДПА, а наступного дня вимагали свої бали за ДПА. Скандал був страшний, справа дійшла тоді до Департаменту освіти нашого міста. І , як ви думаєте, ХТО ж виявився виннним, що діти раптом забажали мати оцінку ДПА? Правильно- вчитель.

Оскільки проблемні/конфліктні діти/батьки трапляються в будь-якій школі, то Ви маєте розуміти, що жодна неправомірна заява написана за “пропозицією” (а скоріш за все за вимогою, бо від справжньої пропозиції можна відмовитися) класного керівника чи адміністрації школи, не убезпечить Вас від потенційних проблем. Просто скажуть, що Ви всупереч роз’ясненню МОН вимагали заяву про звільнення від ДПА. Насправді в листі є запобіжник від таких ситуацій.

З огляду на зазначене рекомендуємо забезпечити інформування:

2) керівників закладів освіти про необхідність:

а) повідомити здобувачів освіти та їхніх батьків про граничні строки подання заяв щодо бажання пройти ДПА в одній із форм;

Видайте наказ з граничним строком і після цього строку школа зможе не приймати заяв про бажання складати ДПА.

1 Симпатія

А запрошення перепустка на ЗНО це місце проходження? Чи де її знайти щоб роздрукувати та пред’явити під час участі?

https://zno.testportal.com.ua/info/login