Звільнення від ДПА 2021

Чи може учень школи написати заяву на звільнення від ДПА лише и з одного або двох предметів?
Чи учень або звільнений від усіх 4 предметів ,або ні?

Потрібно дочекатися свіжих Роз’яснень МОН. Проте минулого року такої можливості (часткової здачі ДПА) не було.

Ще питання.

Чи буде атестат про отримання повної загальної середньої освіти 2021 року з оцінками БЕЗ проходження ДПА повністю легітимним документом для вступу до українських ВНЗ і до ВНЗ за кордоном?

Чи можуть бути нюанси?

Запис “звільнений(на)” у цьому випадку буде робитися на підставі ЗАКОНУ УКРАЇНИ. Тому він апріорі легітимний. Інша справа, що при бажанні вступити до закордонного вишу Ви маєте дотримуватися правил вступу (написаних відповідно до їх законодавства) іншої країни. Хоча я сумніваюсь, що там є вимога щоб вступники з України надавали документи про ДПА. Тому про нюанси потрібно дізнаватися у приймальній комісії їх вишів.

Пожалуйста, помогите прояснить ситуацию.
Дочь учится в колледже на 2 курсе. И еще не решили будем ли мы после 4 курса дальше поступать в ВУЗ.
Вопрос 1.
Если мы не планируем поступать в ВУЗ , можем ли мы не сдавать ЗНО?

Вопрос 2.
Если, как Вы говорите, запис “звільнений” является легитимным по Закону Украины, то имея право не сдавать ЗНО сможем ли мы по окончании колледжа (через 2 года) поступить в ВУЗ ? И как это будет происходить, на базе оценок атестата или все же придется сдавать ЗНО?

Вопрос 3.
Если после сдачи ЗНО бал по предмету будет низкий либо , например, вообще “не склав”, то как в такой ситуации лучше поступить: лучше вообще не сдавать ЗНО дабы не портить оценку атестата?

Ви плутаєте звичайне ЗНО, яке потрібне для вступу до вишів і ДПА у формі ЗНО, яке необхідне для завершення повної середньої освіти. ЗНО оцінюється за 200 бальною шкалою, а ДПА за 12 бальною.

Відповідь 1. Закон звільнив всіх (і тих, хто вступає і тих хто не вступає) випускників від ДПА у формі ЗНО. Тому здавати його не обов’язково.

Відповідь 2. Ви маєте право не здавати ДПА у формі ЗНО. І отримаєте Свідоцтво. Вступити до вишу Ви зможете склавши звичайне ЗНО з необхідних у рік вступу предметів. Вони можуть змінитися у порівнянні з цим роком. Зараз є “термін придатності” результатів ЗНО - 3 роки. Ймовірно, але не завжди, до результатів ЗНО додастся середній бал Свідоцтва (з коефіцієнтом 0,1). Відсутність оцінок ДПА не вплине на можливість додати бал Свідоцтва.

Відповідь 3. Ви вже ж зрозуміли, що бал Свідоцтва може зіпсуватити чи покращити оцінками ДПА. А від ДПА всіх звільнили. Але, якщо Ви впевнені, що отримаєте гарні оцінки з чотирьох предметів ДПА, то напишіть заяву про бажання здавати його.