Скасування ДПА та аттестація в технікумі

Доброго дня. Я навчаюсь на 2-курсі в технікумі і в цьому році я би складав ДПА, але його скасували і сказали, що можно здавати його за бажанням: ось по цьому в мене запитання:

Якщо в цьому році не складати ДПА, то в наступному потрібно буде для того щоб забрати аттестат чи оцінки виставлять за річними і поставлять в аттестат, що я звільнений від ДПА. ЗНО я не буду здавати ні в цьому ні в наступному році.

Ще в статті написано: Випускники, які не планують вступати до вищих навч. закладів, звільняються від ДПА у формі ЗНО і можуть отримати свідоцтво про здобуття повної загальної середньої освіти без складання ЗНО, таким учням можуть виставити бали на основі річних(попередніх)оцінок та видати аттестат- це так?

Дякую за увагу!

Якщо в цьому році не складати ДПА, у свідоцтві будуть річні оцінки і запис, що звільнено від ДПА. В наступному році, звісно, вже не треба буде складати ДПА, щоб отримати свідоцтво - тому що воно у вас вже буде і зможете забрати його в будь-який час. ЗНО можете складати тільки якщо надумаєте вступати в університет.
Те, про що ви пишете, що прочитали в статті - так і є.

1 Вподобання

а якщо нам скажуть, що потрібно складали- це буде протизаконно? я питав у зав. віділення вона ще не знає як будуть аттестувати.

Надо просто найти и показать чиновнику приказ МОН об отмене вашего ДПА.

Но я пока видел только приказ об отмене ДПА для 4х и 9х классов (учнів, які завершують здобуття початкової та базової загальної середньої освіти)
https://www.pravda.com.ua/news/2021/03/17/7286990/

1 Вподобання

Вона сказала, що не знає, тому що на даний час ще немає наказу МОН щодо скасування ДПА для осіб, які завершують здобуття ПЗСО в поточному навчальному році. Але такий наказ з‘явиться найближчим часом. Також будуть відповідні документи відділів освіти, офіційні роз‘яснення і тд. І тоді, не хвилюйтеся, вас ніхто не буде змушувати складати ДПА, тобто це вже буде за вашим бажанням.

1 Вподобання

я не завершую навчання в цьому році. в нас ще 3 курс (всього 3)буде і тільки після нього видадуть аттестат може навіть аттестат в дипломі буде скоріше за всього.

  1. Ви не завершуєте навчання в цьому році, АЛЕ завершуєте здобуття ПЗСО (повної загальної середньої освіти).
  2. Атестат, відповідно, у вас буде вже в цьому році. А диплом буде через рік, коли ви закінчите навчання в технікумі.
  3. Поки ви навчаєтесь в технікумі, ваш атестат має зберігатися у них, і на руки вам його не віддадуть. Отримаєте його разом з дипломом, коли закінчите навчання. Це буде 2 документи.
1 Вподобання

Тему можно закривати.
Дуже дякую!