Атестації педагогічних працівників

Працюю вчителем початкових класів перший рік.Загальний педагогічний стаж-5 років.У цьому році отримала диплом Магістра за спеціальністю"Початкова освіта" .Ще не атестувалася(Спеціаліст).
Курси підвищення кваліфікації проходила і в цьому,і в попередньому роках.
Підкажіть,будь ласка,коли я зможу атестуватися на ІІ категорію?

В цьому році вже певно не вийде. Можна на наступний відразу на І категорію за п.4.8 Типового положення про атестацію.

1 Вподобання

Можна навіть на вищу за п.4.8 Типового положення про атестацію.

Якщо ви атестувалися в 2020 році, то найближча можлива позачергова атестація в 2022 році

Можете, тільки заява на позачергову атестацію мала бути до 10 жовтня.

Я так розумію, що отримуєте диплом магістра? У вас вже є диплом про якийсь освітній рівень?

Тоді за п.4.8 Типового положення про атестацію за умови стажу 5 років можна атестуватися відразу на першу, а якщо є стаж 8 років, можна зразу на вишу.

Є п.4.8. Його адміністрація взагалі не бачить?
Тоді нащо така адміністрація?
Цей пункт чинний. Ви в заяві на атестацію маєте вказати саме цей пункт. Ви маєте право і вони не можуть порушити це право.

Нехай говорять. Шкода, що адміністрація та ще й відділ освіти не мають клепки…
Подайте запит до МОН через сайт , доступ до правди’’. Відповідь отримаєте за сім днів і дасте їм почитати. В запиті опишіть факти отримання освіти, стаж і можливість атестації за п.4.8.

Вітаю. Я працюю вчителем початкових класів вже 7 років. У лютому 2021 отримала диплом магістра, тарифний розряд так і залишився як і був при бакалаврі 11, підкажіть, будь ласка, магістр має якусь категорію?
І кваліфікаційну категорію я маю право підвищити зараз, чи треба чекати три роки?

  1. Тарифний розряд - 11, тобто тут все правильно.
  2. З отриманням ступеня магістра ви здобули право на атестацію з присвоєнням кваліфікаційних категорій.
  3. Ви могли і мали право написати до 10 жовтня поточного року заяву на позачергову атестацію (ви не написали, коли останній раз атестувалися) за п 4.8 Типового положення про атестацію з присвоєнням відразу І категорії, маючи 7 років стажу.

Ні. Якщо ви прийняті на повне тижневе навантаження, то вам зобов’язані дати 18 год. Все що вище, то добра воля директора чи наявність вільних годин.

Вона має такі ж права, як і ви

Вона пройшла курси і має абсолютно рівні з вами права. Вона вважається такою, що має відповідну освіту.

В неї споріднений напрямок, зауважте. Оскільки вона спеціаліст по фізичній культурі та початкових класах. А теоретично - так, людина, яка читає інший предмет, пройде курси і має однакові з вами права.

Ви не можете вимагати більше 18 год. Навіть, якщо ви спеціаліст естракласу. Просто немає законних підстав для ваших вимог: вас забезпечили повним навантаженням відповідно до наказу. Всі інші години, навіть якщо то ваш предмет, не є вашими і не можуть бути в принципі. Тому ще раз наголошую: ваша колега з освітою вчителя початкових класів, яка пройшла підвищення кваліфікації за програмою вчителів фізичної культури, має з вами абсолютно рівні права.

Доброго дня! Допоможіть розібратися в атестації. Вчитель початкових класів. У березні 2019 року (отримала “ІІ категорію”) у вересні 2021 написала заяву на позачергову атестацію, на присвоєння “І категорії”. Чомусь начальник відділу освіти, говорить: " що це незаконно, за які заслуги, атестуватися будете у 2024 році(через 5 років)", як захистити себе?

Перше: начальник відділу освіти до цієї ситуації взагалі ніяким боком, тому нехай йде лісом. Він не має ні прав, ні повноважень втручатися в цей процес. Атестація включно по І категорію відбувається у закладі освіти і лише в закладі освіти.
Друге: заява подана абсолютно на законних підставах. Вам не можуть відмовити в атестації. Згідно Типового положення атестаційна комісія закладу освіти вас зобов’язана атестувати, в них немає іншого виходу.
А якщо начальник відділу освіти ще буде втручатися в цей процес, знайдіть контакти управління ДСЯО в області і розкажіть їм про перевищення службових повноважень. Його за це по голові точно не погладять.

До речі, якщо вас протестують у 2022 році, то наступна ваша чергова атестація в 2027.

Велике спасибі! Гарного вечора!