Правила атестації у зв'язку з захистом дисертації

У жовтні місяці подала заяву на атестацію І категорії, 11 березня захистила кандидатську дисертацію. Прошу атестуватися одразу на вищу категорію так як є ще час до 1 квітня. У типовому положенні прописано, що я маю прово атестуватися безстроково, на роботі відмовляють.

Так, ви можете одразу проатестуватися на вищу категорію, якщо подасте до атестаційної комісії посвідчення кандидата наук.

Тобто без диплома не маю права? На даний момент в мене тільки довідка

Ви мали б знати/розуміти, що до підписання Міністром відповідного наказу Ви не кандидат наук. Більше того, диплом одразу не видадуть. Зараз у Вас такий час, що краще тихенько чекати і сподіватися, що Вас не викличуть на експертну раду чи атестаційну колегію МОН. Бо не кожен, хто захистився отримує диплом!

Я знаю, що його не одразу видають, тому і запитала. В чому може бути причина неотримання?

Чому зараз запитую, тому що сказали, якщо я в цьому році атестуюся на 1 категорію, то на вищу треба чекати 2 роки

Причин невдачі диплому є багато. Їх описують в окремому додатку до рішенні Атестаційної колегії МОН (пошукайте). А термін отримання диплому від часу захисту на практиці коливається від місяця (вкрай рідко) до півроку. Залежить від багатьох суб’єктивних і об’єктивних чинників. Головне щоб встигнути до літніх відпусток, бо тоді точно доведеться чекати до осені.

Дякую за ґрунтовну відповідь

Без диплому, ви - дійсно, ще не кандидат наук. Але чекати два роки не треба. Згідно пункту 4.7. положення про атестацію, педагогічні працівники з науковими ступенями атестуються без дотримання послідовності та строку атестації. Тобто можете і наступного року.

А в коледжі говорить методист, що це неможливо, показую цей пункт - не реагує. Телефонували в Департамент - аналогічна відповідь, тільки через 2 роки

Напишіть офіційний запит в МОН і їм принесіть.

Що вказати а запиті? Є зразок?

Тільки без образ. Як рибак рибаку. Ви ж без п’яти хвилин кандидат наук, а не можете написати простенького листа. Проте писати його варто все ж після отримання на руки диплому.

Хто сказав, що я не вмію писати листи? Я не зрозуміла, що саме вказати в запиті і який сенс його нести методисту. На скільки я розумію, то я надаю запит в МОН, а мені дають пояснення