Результати ЗНО в якості оцінки за ДПА в атестат. Прошу роз'яснити важливий момент

Прошу роз’яснення!

Якщо зареєструватися на максимально можливу кількість предметів ЗНО, п’ять, то всі п’ять оцінок (за 12-бальною шкалою) будуть вказані в атестаті як ДПА і брати участь у підрахунку його середнього бала?

Або в атестат йдуть тільки чотири з п’яти результатів і можна просто не вказувати той предмет з опціональних, за яким бал найменший?

Зрозуміло, що укр.мова і математика є обов’язковими, також обов’язковий один з двох: історія України або іноземна мова. Моє питання стосується саме опціональних предметів, наприклад фізика і географія.

І ще, якщо здані 4 предмета і обрана, наприклад, п’ята географія і на неї не з’явитися, то якісь наслідки будуть?

А якщо отриманий низький бал з географії, то чи можна його не вказувати в атестаті?

За ДПА в атестаті будуть тільки 4 предмети. Причому, зверніть увагу! - під час реєстрації вам треба буде відразу обрати і позначити ці предмети «зарахувати за ДПА».

Можете зареєструватися на п‘ять предметів, звісно. Але ті, що ви оберете під час реєстрації як ДПА, потім змінити буде неможливо і неможливо буде обрати кращу оцінку з опціональних.
Тому, наприклад, якщо четвертим і п‘ятим плануєте складати фізику і географію, відразу спробуйте оцінити свої шанси - що здасте краще, то й обирайте для ДПА.

Що стосується питання: чи можна не з‘явитися на п‘ятий предмет? Можна. Але тільки в тому випадку, якщо цей предмет не вказаний «зарахувати за ДПА».
Якщо ви склали чотири предмети і бачите, що результат має вас влаштувати для вступу і ці чотири предмети підуть за ДПА (ще раз уточнюю - ви маєте самі їх обрати як ДПА під час реєстрації), то можете не йти на п‘ятий. Наслідків не буде, просто не отримаєте сертифікат.
Але якщо ви не з‘явитесь на предмет, який обраний за ДПА, то школа не видасть атестат (свідоцтво ПЗСО) і вже не буде йти мова про вступ взагалі. Тоді треба буде складати цей четвертий предмет ДПА в школі в вересні, а вступати аж наступного року.

2 Вподобання
  1. При регистрации вы лично укажете, какие оценки пойдут в ДПА
  2. Влияние оценок ДПА на средний балл аттестата и дальнейший конкурсный балл для поступления в вуз настолько мало, что даже если вам за ДПА по какому-то предмету поставят единицу - ни вы, ни вуз почти не заметят :slight_smile:
    Гораздо важнее оценки ЗНО сами по себе.
2 Вподобання

Але тут є ще один момент, якщо, як Ви кажете, оцінка з ДПА по предмету може бути “непомічена умовна одиниця”, то це означає, що оцінка з ЗНО за 200-бальною шкалою з цього предмету буде нижче мінімуму, при якому ЗНО вважається зданим . В цьому випадку вступ до ВНЗ в прольоті.

Не факт, що вступ буде в прольоті)
Тому що для вступу подають 3 сертифікати, а за ДПА складають 4 предмети. Якщо з одного предмету не буде подоланий поріг «склав/не склав», сертифікат не видається. Але ж є ще 3 предмети, які можна використати при вступі (там вже, звісно, поріг має бути подоланий).
Головне, щоб ота «непомічена умовна одиниця» не була з української мови. Тому що сертифікат з української мови або української мови і літератури є обов‘язковим для вступу.

2 Вподобання

А якщо я складатиму 5 предметів, і чотири (які з ДПА) складу добре, а п’ятий не склав, чи буде він мати вплив на атестат чи медаль, чи взагалі щось?

Нет, не будет.
Только на дальнейший выбор специальности и подачу заявок - если он был нужен

1 Вподобання

Так, тільки оцінки ДПА впливають на медаль. П‘ятий предмет не вплине і в школі навіть ваші бали не будуть знати. Не має значення, на скільки балів складений п‘ятий предмет - медаль дадуть.

1 Вподобання

Если я буду сдавать зно по украинскому языку и литературе, могу ли я сделать так, чтобы как дпа засчиталась только оценка по украинскому языку?

Специально для этого ничего делать не нужно - за ДПА и так засчитывается только украинский язык.