Атестація - зі спеціаліста на першу категорію?

Добрий день. Підкажіть, будь ласка, чи можу я атестуватися відразу на першу категорію зі спеціаліста? Ситуація така… Працюю в школі вже 10 років. Жодного разу не атестувалася. Пропрацювавши три роки, пішла в декрет. Перед декретом брала участь у всеукраїнському конкурсі “Парк педагогічної майстерності” та стала переможцем. Вийшла з декрету через 6 років (були проблеми зі здоров’ям в малюка) і мені відмовили в атестації, відповівши, що тільки через рік це можливо. В цьому році атестуюсь на другу категорію, адже я спеціаліст. Але в мене запитання, чи можу я атестуватися на першу категорію маючи перемогу в всеукраїнському конкурсі “Парк педагогічної майстерності”?

Перемога шестирічної давності в конкурсі, на жаль, не дає підстав для перестрибування зараз.

А де це прописано? Є відповідний нормативно-правовий документ?

1 Симпатія

Можете спробувати довести атестаційний комісії інше, буду радий, якщо вона дослухається до ваших доводів.

Дякую за відповідь! Я би спробувала, але не знаю на який документ ссилатися. Можете підказати, де зазначений цей нюанс щодо атестації.

На якому етапі була перемога? Районному, обласному, всеукраїнському?

П. 4.7 Положення про атестацію педагогічних працівників. Це єдине, що дає можливість хоч якось перескочити

Дякую за підказку!
Перемога на всеукраїнському рівні.

Це можливо зробити. Напишіть відповідну заяву, щоб вас атестували за пунктом 4.7. Присвоєння кваліфікаційних категорій за результатами атестації здійснюється послідовно.

Педагогічні працівники, які в міжатестаційний період підготували переможців ІІІ етапу всеукраїнських або міжнародних учнівських та студентських олімпіад з базових навчальних предметів; переможців ІІІ етапу всеукраїнських або міжнародних спортивних змагань; переможців всеукраїнських конкурсів фахової майстерності серед учнів професійно-технічних навчальних закладів, переможців всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук, а також педагогічні працівники, які стали переможцями або лауреатами конкурсів фахової майстерності, що проводяться центральними органами виконавчої влади, мають наукові ступені, вчені або почесні звання, якщо їх діяльність за профілем збігається з наявним науковим ступенем, ученим (почесним) званням, атестуються без додержання послідовності в присвоєнні кваліфікаційних категорій та строку проведення позачергової атестації.
Єдине, чи цей конкурс проводився центральним органом влади, тобто МОН. Якщо так, то питання мають бути зняті.

1 Симпатія

Дякую за відповідь та за рекомендацію.

У Типовому положенні… немає жодних заборон чи обмежень стосовно цього.

Велике дякую за відповідь та підтримку!

А якщо лауреат на районному чи обласному рівні, це дає підставу для того, щоб перескочити категорію?

Однозначно ні…