Вступ в інший вуз

Якщо я навчаюся на 2 курсі вузу на бюджеті, чи можу я безперешкодно подати документи на бюджет для вступу в іншому вузі, а після вступу вчитися на бюджеті в другому вузі а документи з першого забрати після того як стане відомо результати вступу в другий вуз

Подати безпрешкодно документи для вступу можете, якщо ваші сертифікати дійсні. Якщо будете рекомендовані на бюджет, можете забрати документи з першого внз. Ну і звісно після того, як стануть відомі результати. Це ваша справа і ваш вибір!

Але вчитися на бюджеті в другому університеті ви не зможете. Вас просто не зарахують. До того, як ви відшкодуєте вартість попереднього навчання на бюджеті!

Ну не можна, вступивши на бюджет в один виш, потім навчатися в іншому на бюджеті. Або доведеться відшкодовувати кошти, або вступайте на контракт.

А якщо документи з першого вузу забрАти зараз, то всеодно можливе зарахування тільки на контракт я правильно зрозуміла?

Сразу после зачисления во втором вузе на первый курс, вам выставят сумму возмещения за первый бюджет (4 семестра): государство уже к тому времени потратило деньги на ваши два года обучения. И второй раз оно согласно тратить, если вы вернете деньги за первый раз.
Если вы не возместите - будут нарушены правила поступления. Дальше - или отчисления на втором месте, или перевод на контракт (в лучшем случае).
Но вот эта “рокировка забесплатно” - не получится. Деньги на ваш первый курс (за 4 семестра) потрачены государством на сегодня - уже! И эта сумма - уже гораздо больше, чем контракная учеба за все 4 года

Но все не так страшно! :slight_smile: Пока вы числитесь на бюджете первом вузе - у вас просто не примут заявку на поступление на бюджет во второй раз! Только после отчисления с первого бюджета или свершившегося к тому времени вашего перевода там - на контракт.

Тобто я можу вступити в другий вуз на контракт і тоді мені не потрібно повертати кошти за навчання в першому, а просто потрібно забрати документи з першого вузу до вступу в другий. І якщо на момент вступу в другий вуз я не буду студентом бюджету, то всеодно вступати потрібно тільки на контракт

Так, якщо будете вступати на контракт, не треба повертати кошти за навчання на бюджеті.

Можна не забирати документи до вступу в другий виш. Можете спочатку дочекатися результатів. Хоча зазвичай на контракт беруть всіх охочих, конкурс на контракт може бути в топових вишах на популярні серед абітурієнтів спеціальності.

Не важливо, будете ви на момент вступу студентом бюджету чи вже не будете. Якщо ви вже навчалися на бюджеті, то тільки контракт або відшкодування коштів за попереднє навчання.

Якщо ви готові повертати кошти, можете вступати і на бюджет. Якщо ні, то краще відразу на контракт.

А ще можете продовжити навчання в першому виші на бюджеті і паралельно вступити до іншого на контракт на заочне, наприклад.
Або можете спробувати перевестися до іншого університету на омріяну спеціальність (скоріш за все буде контракт).
А то, погодьтеся, два роки навчатися і потім все починати спочатку?..