Вихіх з декретної відпустки і атестація

Доброго дня.Працюю в дитячому садку. В 2018 році атестувалася і пішла в декретну відпустку. Питання заключається в тому, що щоб атестуватися позачергово треба 2 роки, якщо я атестована в квітні, пішла в щорічну відпустку, а потім в декретну (в червні), то коли вийти? В квітні, тоді рік працюватиму(2021-2022) і в вересні писатиму заяву на атестацію, чи можна все ж таки в червні( тобто включаючи щорічну відпустку? Чи входить щорічна відпустка в робочий період? І чим можна керуватися, що маю право написати заяву в вересні 2022 року ( можуть відмовити, бо не пройшло 2 роки, чи є закон, який пояснює, що саме між рішеннями атестації повинно бути 2 роки?)

Ви так складно все описуєте, що аж дивуюсь, як вас діти розуміють.
Отже, коли ви атестувались? На яку категорію? Який стаж роботи?
Коли пішли у декретну відпустку? Коли бажаєте вийти з відпустки? Коли збираєтесь атестуватися,?

З дітьми я спілкуюсь на зовсім інші теми.
Чому одразу я у Вас викликала стільки негативу?
Атестувалася в 2017-2018 році ( звання вихователь ІІ кат. Отримала 23.03.18 на той час стаж 5р.2 міс.)
В декр. відпустку пішла 26.06.18 р.
З дек відпустки маю вийти з червня 2021р.
Заяву на атестацію планую писати у вересні 2022.

Краще подати заяву на атестацію вже в 2021 році, ви маєте право атестуватися на І категорію у 2021-2022 н.р.

Дякую, а чим можна аргументувати, бо ж не пройте 2 роки від попередньої?

2 роки минуло ще 23.03.20, адже ви перебували у трудових відносинах з дошкільною установою і ваш стаж збільшувався, поки ви були у відпустці. Є положення про те, що перебування у відпустці по догляду за дитиною виключається з міжатестаційноного періоду, але це положення має розглядатися швидше, як соціальна гарантія жінці з дитининою і відтерміновує атестацію, яку вона мала б пройти обов’язково. Однак, ніщо не забороняє працівниці за власним бажанням атестуватися, адже два роки минуло і у вас є всі можливості продемонструвати своє професійне зростання тим більше, що ви удосконалювались, перебуваючи у відпустці по догляду за дитиною.

Лишилося довести це керівництву, там вважають, що обов’язково треба пропрацювати 2 роки.
Дуже дякую за відповідь.

А де в положенні написано слово “пропрацювали”? Хай уважно перечитають…