Вихід на пільгову пенсію за вислугою років

Вітаю всіх учасників форуму.Потребую вашої допомоги.Маю 32 роки педагогічного стажу,так склалися обставини,що змушена була перевестися з посади педагога-організатора на посаду асистента вчителя(на час декретної відпустки асистента)із збереженням пед,навантаження 3 год. трудового навчання на тиждень та класного керівництва.Чи можу я вийти на пільгову пенсію за вислугою років?Буду вдячна за пораду.

Можуть виникнути проблеми через Постанову КМУ 909 93, бо КМУ не вважає, що асистент вчителя має право на пільгову пенсію за вислугою років.

На скільки я пам’ятаю механізм, то потрібно працювати на посаді, що дає право виходу на пільгову пенсію і звільнитися з неї у зв’язку з виходом на пенсію на пільгових умовах.

А тому, я раджу вам звернутися до ПФУ з трудовою книжкою для консультації.

Можливо доведеться на кілька днів перевестися на посаду вчителя трудового навчання, а потім звільнитися.

Відпішиться, коли проконсультуйтесь в ПФУ і не поспішайте звільнятися без чіткої гарантії пенсії.

Щиро дякую за відповідь.У мене також була така думка:відмовитись від асистента і залишитись на годинах трудового навчання.Проконсультуюсь у ПФУ як тільки буде послаблення карантину.Можливо,допоможете ще в одному питанні.Якщо я перевелася на посаду асистента, на час декретної відпустки основного працівника,чи можу після виходу з її з декрету.повернутися на попередню посаду організатора?.

Якщо буде вакансія педорга

До пенсійного фонду потрібно обов’язково звертатись в а попередньою консультацією. У мене, наприклад, у трудовій записано “психолог”, а потрібно “практичний психолог” в ПФУ не хоче враховувати кілька років. Довелось змінювати накази через 10 років.

Проконсультувалась у ПФ.Дійсно, посада асистента вчителя не належить до переліку пед.посад, які дають змогу вийти на пільгову пенсію.Тому доведеться переводитись на посаду вчителя трудового навчання,щоб мати можливість виходу на пільгову пенсію.Ще раз переконалася у недосконалості законодавства;асистента вчителя визнали пед.посадою,рахують пед.стаж ,а до переліку посад виходу на пільгову пенсію чомусь не включили.І що буде з тими вчителями,хто через скорочення,оптимізацію,за станом здоров"я і тд. працюють наразі асистентами ПФ невідомо.

Можна боротися через суд, я переконаний в тому, що реально можна, але який сенс, якщо зараз можна перевестися на посаду вчителя і за суміщенням бути ще й асистентом.

Був випадок, коли вчителька перейшла на посаду асистента, мала ще години учительські. Допрацювала до пенсії за віком, пішла оформлювати пенсію, а їй відмовили у 10 пенсіях, бо виходила не з учительської посади. А директорка відмовила у переводі на посаду вчителя, хоча б на кілька днів. Ось такі **** нами керують.