Якщо закінчила ПТУ і отримала кваліфік. робітника, чи я можу вступити на безкоштовне навчання в університет на іншу спеціальність?

Якщо закінчила ПТУ і отримала кваліфік. робітника, чи я можу вступити на безкоштовне навчання в університет на іншу спеціальність?

Так, можете вступати на бюджет в університет на будь-яку спеціальність. На основі свідоцтва ПЗСО (атестат) і складання 3 предметів ЗНО (або з використанням дійсних сертифікатів 2018-2021років).

1 Симпатія

A якщо дитина навчається на бюджеті в коледжі 2 роки, в цьому році отримує атестат про середню освіту, здала ЗНО, паралельно вчитися в університеті заочно на бюджеті на бакалавра на іншу спеціальність не може? А якщо відрахуватися з коледжу, то можна тоді на бюджет? Які варіанти?

Это разные уровни высшего. На каждом уровне можно учиться на бюджете один раз.
Но это нелогично, учиться одновременно на разных уровнях высшего. Это, как учиться одновременно в школе и в колледже )
Но подавать заявку на бюджет, на бакалавра, не отчисляясь предварительно из колледжа - можно. Но потом, при получении рекомендации, надо будет срочно забирать документы (отчисляться) из колледжа и относить оригиналы в новое место. Потому что оригиналы должны быть там, где бюджет. Без них не зачислят. Никто не подумал, когда писал правила, что кто-то захочет одновременно учиться на бюджете на разных уровнях :slight_smile:

Но надо также помнить - на заочном, обычно, почти нет бюджетных мест. Но тогда, при поступлении на контракт, оригиналы не нужны, достаточно копий. И срочной необходимости в отчислении из колледжа уже нет.

Не може. Тому що згідно Умов прийому до закладів вищої освіти 2021 (Розділ III пункт 8): Не допускається одночасне навчання за двома чи більше спеціальностями (спеціалізаціями, освітніми програмами, рівнями, ступенями, формами здобуття освіти) за кошти державного або місцевого бюджетів.
Тобто дитина не може одночасно!!! вчитися на двох бюджетах. І той, хто складав ці правила, заздалегідь передбачив і виключив таку можливість. І не важливо, що це коледж + університет або денне + заочне або молодший спеціаліст + бакалавр. На двох бюджетах одночасно навчатися не можна.
Але якщо відрахуватися з коледжу після другого курсу, тоді можна вчитися на бюджеті в університеті. Тільки не варто відраховуватись завчасно - спочатку треба впевнитися, що вас рекомендовано до зарахування в університет на бюджет.

Варіант 1 - закінчити навчання в коледжі на бюджеті, а потім вступити в університет на бюджет.
Варіант 2 - вступити в університет на бюджет і відрахуватися з коледжа після другого курсу.
Варіант 3 - вступити в університет на бюджет, а в коледжі перевестися на контракт.
Варіант 4 - вступити в університет на контракт, а в коледжі продовжити навчання на бюджеті.

1 Симпатія