Соціальна стипендія на магістратурі

Мені 23 роки, я маю статус дитини-сироти. Закінчив бакалаврат коли мені було 23 роки. Вступив цього ж року на магістратуру на бюджет. Чи маю я право на отримання соціальної стипендії, навчаючись на магістратурі, при тому, що я вступив туди, коли мені вже виповнилось 23 роки?

Діти-сироти мають право на отримання соціальної стипендії лише до досягнення 23 років.

Мені виповнилось 23 роки минулої осені, і я отримував стипендію до кінця бакалаврату, тобто ще півроку після того, як досягнув 23. Тому ви очевидно не враховуєте постанову 1045, яка має дещо не однозначне трактування.

Цитата з документа, на який ви посилаєтеся:

  1. Право на соціальні стипендії мають студенти (курсанти), які навчаються за державним замовленням у закладах фахової передвищої освіти державної форми власності за денною або дуальною формою здобуття освіти, у закладах вищої освіти державної форми власності за денною формою здобуття освіти із числа:
  1. дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, та осіб з їх числа у разі продовження навчання до 23 років або до закінчення закладів освіти, а також студентів (курсантів) таких закладів, які в період навчання у віці від 18 до 23 років залишилися без батьків

Тут однозначне трактування: якщо студент ще навчається - то до 23 років, якщо студент закінчив заклад освіти раніше, ніж йому виповнилося 23 роки - то до закінчення закладу освіти. Тобто до того, що станеться раніше.

Тому перепрошую, але ви очевидно якось по-своєму це трактуєте. Соціальна стипендія виплачується до 23 років, а ви можете вчитися і до 30 років (умовно кажучи) аж до доктора наук (це як приклад). Де ви побачили в цій постанові або в іншому документі, що діти-сироти отримують соціальну стипендію весь час, поки десь навчаються, не зважаючи на вік. Ще раз перепрошую, але 23 роки - це вже не дитина, а доросла людина. Держава піклується про дітей-сиріт, що навчаються, до 23-річного віку.
І доречі, ви можете звернутися із заявою про виплату соціальної стипендії до закладу освіти, де навчаєтесь. Думаю, вам скажуть теж саме.

1 Вподобання

Доречі мабуть цим обумовлено, що при вступі до магістратури вже не діють пільги, в тому числі і для дітей-сиріт, попри те, що їм на момент закінчення бакалаврату може бути 20-21 рік, а не 23. Бо закінчення освіти відбулося раніше за настання 23 років.