Друга вища відмова при вступі

Чи можуть в приймальній комісії відмовити у вступі
на другу вищу через невелику кількість дисциплін або годин у додатку до диплома бакалавра? Якщо основні дисципліни вивчалися в коледжі і вони є у додатку до диплома молодшого спеціаліста

Ні, через це не можуть відмовити.
Якщо ви маєте диплом бакалавра і бажаєте вступити на навчання на магістра за іншою спеціальністю - складаєте в університеті фахове вступне випробування і ЄВІ з іноземної мови.
Якщо ви бажаєте вступити на бакалавра за іншою спеціальністю, можна вступати як на основі диплома бакалавра, так і на основі диплома молодшого спеціаліста - складаєте фахове вступне випробування і ЗНО з укрмови і літератури (це так було в цьому році, на наступний рік ще немає умов прийому).
Головне, щоб університет взагалі здійснював набір на основі молодшого спеціаліста на обрану вами спеціальність. Тоді можна вчитися за скороченим терміном підготовки. А вже термін навчання буде визначатися за переліком та обсягом дисциплін (кількістю кредитів), які вже є у вас, відповідно до обраної нової спеціальності.
Тому у вашому випадку, якщо нова спеціальність більше схожа зі спеціальністю коледжу, краще вступати на основі молодшого спеціаліста. Тоді можливий скорочений термін навчання.

Вступ на другу вищу на 2 курс на базі диплома бакалавра. Але частину предметів повинні перезарахувати, тому на деякі спеціальності вступ неможливий

Майте на увазі, що, вступаючи на базі диплома молодшого спеціаліста, з цього року вимагають ще скласти шкільне ЗНО з української мови. А на базі бакалавра лише фахове вступне випробування, тож як на мене, краще вступати на основі диплому бакалавра. Не прийняти документи на вступ у вас не мають право, навіть якшо спеціальність неспоріднена, ніде в законі про освіту такої заборони не прописано. Вас можуть змусити скласти академрізницю. Я маю досвід навчання на 2 вищій за неспорідненою спеціальністю, мене змусили скласти 38! академрізниць, і я їх склала, попри скептичне ставлення до себе на початку. Інше питання, що не у всіх вишів є ліцензійні місця пусті на вступ на другу вищу, тому вступ неможливий.
Друга вища завжди платна, тож якщт Ви вже маєте диплом бакалавра, який сенс витрачати гроші, щоб отримати ще один диплом бакалавра? Ви можете вступити в магістратуру, навіть якщо Ви бакалавр агрономії і вступаєте на магістра інклюзивної освіти. Аби Ви лише склали фахове вступне випробування, до якого можна спокійно готуватись протягом року. Деякі вузи можуть на свій розсуд для вступників з неспорідненої спеціальності робити ще й додаткове фахове випробування, яке оцінюється “склав/не склав”, без оцінки. На магістра Ви можете претендувати на бюджет, якщо здобуваєте цей ступінь вперше.