Підрахунку конкурсного бала

Чому при підрахунку конкурсного бала сума коефіцієнтів не дорівнює одиниці

Наведіть приклад, бажано з посиланням.
Має дорівнювати 1. Але іноді є нюанси не взагалі по сумі коефіцієнтів, а у розрахунку балів у деяких абітурієнтів.

https://vstup.osvita.ua/y2020/r18/9/677578/
Відкрити: складові конкурсного бала . Коефіцієнти 0.25+0.4+0.2+0.1= 0.95?

Складові конкурсного бала:
0,25(укрмова)+0.4(матем)+0.2(фізика або іноземна)+0.1(атестат)+0.05(підготовчі курси)=1.0

Маємо в сумі всі коефіцієнти 1.0. Але ось тут і є той нюанс, про який я згадувала. Ця спеціальність є в переліку тих, яким держава надає особливу підтримку. А на такі спеціальності закладам освіти дозволяється одним з коефіцієнтів додавати бал за підготовчі курси у самому закладі.
Але сума всіх коефіцієнтів має бути 1. Вона і є 1 з підготовчими курсами, але цей коефіцієнт з іншого боку, йде так би мовити за рахунок коефіцієнтів з предметів ЗНО.
І в підсумку виходить, що абітурієнти, які були на підготовчих курсах саме в цьому закладі, мають суму всіх коефіцієнтів 1.0. А ті, які не проходили підготовчі курси, мають суму коефіцієнтів 0.95. На мою думку, це не справедливо, бо знижує їхній конкурсний бал.

Та є ще нюанс.
Я перерахувала конкурсний бал у трьох абітурієнтів, бо на перший погляд він здався мені зависоким (зважаючи на бали ЗНО), навіть помножений на всі РК, ГК, СК. І всюди отримала менший конкурсний бал. Спочатку подумала, що якась помилка на сайті. А потім дещо згадала)
На оці спеціальності, яким надається особлива підтримка, заклади вищої освіти можуть проводити свої внутрішні Олімпіади. МОН це дозволяє. І за ці Олімпіади може додаватися до 20 балів до сертифікату ЗНО з відповідного предмета (фізика або математика). Це підвищує бал сертифіката і відповідно, конкурсний бал.
І, знову ж таки, це надає перевагу абітурієнтам, які писали Олімпіаду саме в цьому закладі. А інші йдуть на загальних підставах. Тобто з низьким ЗНО без підготовчих курсів і Олімпіади на таку спеціальність з особливою підтримкою держави теж вступити складно. А абітурієнти з високими балами ЗНО сюди також не дуже йдуть.

Ось такі дві особливості вступу на спеціальності, яким держава надає особливу підтримку. І вони ніби прив’язують абітурієнта до певного вишу. Яку стратегію вступу обирати, кожен вирішує для себе сам. Дехто з невисокими балами йде таким шляхом, щоб підвищити свої шанси вступу на бюджет. А з високими, навпаки, не хочуть прив’язуватися до конкретного вишу, не хочуть втрачати 0.05 на коефіцієнтах і обирають щось інше.

А ще при підрахунку на цю спеціальність на калькуляторі навчального закладу коефіцієнти були 0.25 0.4 0.25 0.1 і відповідно конкурсний бал був значно вищий. В чому може бути помилка ?

Я не знаю, чому вони на своєму сайті внесли саме такі коефіцієнти в свій калькулятор. Але припускаю, що це коефіцієнти на інші схожі спеціальності, на які немає особливої підтримки. А на цю спеціальність окремого калькулятора не зробили. Я б не довіряла (і ніколи не довіряю)) калькуляторам на сайтах, бо вони там такого нарахують!)

А ще цікаво що на цю спеціальність було декілька конкурсних груп і в інших групах був коефіцієнт 1 . За якими критеріями їх складали якщо ми подавали звичайну заяву( на підготовчих курсах не були)??? Якщо хто знає на це відповідь буду дуже вдячний.