Документи до вузу

Поступаю одразу до 2х вузів. Чи є нормативний акт, який регулює правила подачі документів до вузу? Якщо я поступаю на бюджет, то приймальна комісія забирає оригінали документів ( свідоцтво про освіту), а якщо на контракт - то залишає собі нотаріально завірені копії, а оригінали одразу повертає? В кожному вузі своя «правда», хочу розібратися.

Є “Умови прийому на навчання до закладів вищої освіти України в 2020 році”. Розділ XI пункт 4:

  1. У разі одночасного навчання за кількома спеціальностями (напрямами підготовки, спеціалізаціями, освітніми програмами) та формами здобуття освіти оригінали документа про освітній (освітньо-кваліфікаційний) рівень, додатка до нього державного зразка, а також оригінали сертифікатів зовнішнього незалежного оцінювання зберігаються у закладі вищої освіти за місцем навчання за державним замовленням або за рахунок цільових пільгових державних кредитів протягом усього строку навчання.
    У разі одночасного навчання за кількома спеціальностями (напрямами підготовки, спеціалізаціями, освітніми програмами) та формами здобуття освіти за кошти фізичних та/або юридичних осіб оригінали вищезазначених документів зберігаються в одному із закладів вищої освіти на вибір студента протягом усього строку навчання. Довідка про зберігання оригіналів документів видається на вимогу студента закладом вищої освіти, у якому вони зберігаються.
    https://mon.gov.ua/storage/app/media/vishcha-osvita/vstup-2020/2019/12/0umovi-priyomu2020chinni.docx

Тобто, оригінали - там, де бюджет, копії - там, де контракт. Також візьміть довідку з того закладу, де бюджет, про те, що у них зберігаються Ваші оригінали. І надайте її в той заклад, де контракт.

3 Симпатії

Дякую за посилання та відповідь. Нам потрібно , щоб приймальна комісія вузу, де ми будемо вчитися на контракті одразу віддала нам оригінали , щоб ми встигли подати їх до іншого. На що можна посилатися при подачі?

Ни на что. Просто не отдавать в ПК, куда поступаете на контракт - оригиналы.
Поступление на контракт растянуто во времени на недели, на бюджет - три дня.
Перезвоните в обе ПК и узнаете пошаговый процесс такого поступления. Скорее всего, вузу на контракт будет достаточно заверенных в первом вузе копий и их справки про оригиналы.

2 Симпатії

Дуже раджу спочатку! подавати документи на бюджет і взяти довідку, що оригінали там. А потім з копіями і цією довідкою подавати на контракт. Вони не мають права відмовити, бо є наказ МОН, на який я дала посилання у попередньому дописі. От на той пункт Умов прийому і посилайтеся. Це офіційний документ, між іншим. А поки можете здати на контракт просто копії, не залишайте їм оригінали. А можете і нічого поки не здавати. Все одно контрактниками виші будуть займатися після бюджетників і накази про зарахування на контракт будуть пізніше.

2 Симпатії