Атестація працівника при переході з закладу вищої освіти

У 2018 році на роботу до школи з ВНЗ ІІІ-IVрівнів акредитації перейшло двоє працівників:

  1. вчителем фізики кандидат фізико-технічних наук (захист у 2017 році);
  2. вчителем економіки - колишній старший викладач з 15-річним стажем викладацької діяльності (без наукового звання).

Чи мають право названі педагоги атестуватись у 2020 році на встановлення вищої кваліфікаційної категорії? Якщо так, - то якими нормативними документами це регулюється? Дякую.)

Мають право на присвоєння вищої категорії. Зробити це може атестаційна комісія.
4.9. Спеціалісти, які перейшли на посади педагогічних працівників до професійно-технічних та вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації з виробництва або сфери послуг, а також науково-педагогічні працівники вищих навчальних закладів ІІІ-IV рівнів акредитації, які перейшли на педагогічні посади, атестуються на присвоєння кваліфікаційної категорії «спеціаліст другої категорії» за наявності не менше двох років стажу роботи на виробництві, у сфері послуг або стажу науково-педагогічної діяльності; «спеціаліст першої категорії» – не менше п’яти років; «спеціаліст вищої категорії» – не менше восьми років.

2 Симпатії

Дякую за швидку відповідь! Але про вчителя фізики потребую окремого роз’яснення, бо у молодого кандидата наук лише 2 роки науково-педагогічного стажу (без аспірантури), з аспірантурою - 6. На яку категорію він може атестуватися? Дякую)))

Отже, на першу категорію

1 Симпатія

Не можу погодитись, що на першу. Положення передбачає, що кандидат наук, отримує вищу категорію. Стаж роботи при цьому значення немає.

2 Симпатії