Чи має право вчитель

Доброго дня. Скажіть будь ласка чи иає право вчитель, за спеціальність “Вчитель початкових класів. Вчитель англійчької мови і літератури у початкових класах” викладати ангдійську мову у 5-9 класах, якщо він проходить курси?

Має право читати англійську за умови проходження курсів.

Дякую. Скажіть будь ласка може це бути документально завірено? Чи є якийсь документ?

Закон ,Про освіту’’ дозволяє працювати на педагогічних посадах навіть людям без педагогічної освіти, тому ви маєте повне право читати цей предмет в старших класах, пройшовши курси.
Немає документа, який би не дозволяв вам це зробити.

Чи має право директор школи забрати у мене години у 5-9 класах без моєї згоди? Аргументуючи, що у дипломі пише англійська у початкових класах? (курси пройдені, стаж роботи 12 років

Директор має надати вам не менше 18 год, якщо ви прийняті на повне тижневе навантаження. Все що вище 18, добра воля директора чи відсутність фахівців. Будь-які години не можна розглядати як чиїсь.

А якщо у наказі пише з не повним тижневим навантаженням? Тоді може?

Якщо в наказі на призначення вказано неповне тижневе навантаження, то це сумно і неприємно для вас. Бо неповне тижневе навантаження може коливатися від 2 до 17.5 год. Варто в будь-який спосіб запевнити керівництво в своїй неповторності, незамінності і надійності задля переводу на повне тижневе навантаження…
На жаль, може.