Рейтинг широкого конкурсу

Якщо суперобсяг державного замовлення на спеціальність є 4487,а вступник знаходиться у рейтингу широкого конкурсу нижче ніж 5000 означає це що на бюджет він не потрапить?

Ні, не означає. Може і потрапити на бюджет.
Тому що в широкому конкурсі беруть участь всі абітурієнти, які подали заяви на певну спеціальність. Але деякі абітурієнти, що подали декілька заяв на одну спеціальність в різні виші або на різні факультети, декілька разів вказані в списку широкого конкурсу. Але ж нададуть їм лише одну рекомендацію на бюджет, за більш високим пріоритетом. Це по-перше.
По-друге, в широкому конкурсі абітурієнти розташовані за конкурсним балом. Але у кожного свій пріоритет на цю спеціальність. Якщо бали дуже високі і пріоритет 1, то такі абітурієнти швидше за все і потраплять на бюджет на цю спеціальність. Але якщо бали високі або навіть дуже високі, але пріоритет наприклад 3, 4, 5, то такий абітурієнт швидше за все отримає рекомендацію за своїм більш високим пріоритетом 1 або 2. І тоді в цьому списку вже його заява не розглядатиметься. А наступні абітурієнти, так би мовити, піднімуться в списку вище.

2 Симпатії

Зрозуміло.Дуже дякую.