Атестація після виходу на пенсію за вислугою років

Добрий вечір,в 2014 році вийшла на пенсію за вислугою років як “вчитель-методист” початкової школи, в 2018 році повернулась на роботу в інший навчальний заклад, взяла 1 клас. В цьому році атестуюсь (2 клас НУШ). Які особливості атестації таких працівників? Нова школа, новий колектив і тільки рік роботи? Всі курси НУШ, підвищення пройшла?

3.22. За працівниками, які перервали роботу на педагогічній посаді (незалежно від тривалості перерви у роботі), зберігаються присвоєні за результатами останньої атестації кваліфікаційні категорії та педагогічні звання.

Атестація таких працівників здійснюється не пізніше ніж через два роки після прийняття їх на роботу.
Атестуєтеся собі спокійно. Ніяких папок чи інших матеріалів на атестацію не вимагається. Вас атестують по Вашій роботі. До атестації оплата має здійснюватися по раніше присвоєній категорії та званню.

1 Вподобання

Добрий вечір! Я пенсіонерка по віку, але ще працюю. В цьому році атестуюсь на підтвердження вищої категорії. Чи потрібно мені писати методичну розробку ?

Ні, така вимога щодо підтвердження вищої категорії в Типовому положенні про атестацію відсутня. Вона взагалі стосується лише тих, кому присвоюють звання ,вчитель-методист’’.

1 Вподобання

а якщо є така розробка, затверджена при попередній атестації 2015 року, а я атестуюсь у 2020 році -і член рай.атестац.комісії вимагає наступну розробку?

Хай собі вимагає. Її вимога незаконна. Можете так і сказати.

Дякую Вам за відповідь! залишилось мені дочекатися рішення комиісії ІІ рівня…

бо мені присвоєно звання ,практичний психолог-методист’’ у 2015 р., а зараз підтвердження повинно бути. розробкою моєю користуються, вона віддрукована в порталі Всеовіта, і я продовжую доповнювати її

На підтвердження звання розробка не вимагається.

а як це довести своєму куратору?

Легко! Типове положення про атестацію педагогічних працівників
П.5.2.
Педагогічні звання «викладач-методист», «учитель-методист», «вихователь-методист», «практичний психолог-методист», «педагог-організатор-методист», «керівник гуртка-методист» можуть присвоюватися педагогічним працівникам, які мають кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» (для педагогічного звання «керівник гуртка-методист» – найвищий тарифний розряд та повну вищу освіту), здійснюють науково-методичну і науково-дослідну діяльність, мають власні методичні розробки, які пройшли апробацію та схвалені науково-методичними установами або професійними об’єднаннями викладачів професійно-технічних та вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації, закладів післядипломної освіти.
Зверніть увагу, що положення вимагає розробку до присвоєння, але не до підтвердження!!!
Через те вимога незаконна.

так просто!. ще раз Вам дякую - Ви супер!!!

Окрім того, якщо Ваш , великий’’ куратор не розуміється в питаннях атестація, нехай запитає в юриста обласного управління освіти або обласної профспілки. У разі прийняття негативного для Вас рішення , Ви можете подати апеляцію і легко її виграти. А от в куратора будуть проблеми і запитання до його фаховості.

але це ж така морока!.. я читала декілька апеляційних рішень - і всі вони не на користь того, хто атестувався, на жаль…

Там мова йде про присвоєння, а не про підтвердження. Проте має значення і характеристика, яку дав керівник закладу. У нас завжди директор в характеристиці пише висновок: "Вважаю, що вчитель Петрова М.І. відповідає займаній посаді, раніше присвоєним кваліфікаційний категорії “спеціаліст вищої категорії” та педагогічному званню “учитель-методист”.

так, директор(як шкільний мій куратор) написала все так,я читала- відмінно.
а “член-ка” райво (теж куратор від атест.комісіі ІІ рівня), вважає, що я повинна "“вести и у подальшому науково-дослідницьку роботу …”

хоч у мене і профілактика, і корекція, і цілий перелік виступів з просвіти. і години психолога, і відкриті заходи шкільні і районні, індивід.робота з усіма учасниками НВП, семінари з тренінговими вправами - все, що вимагає план роботи психолога ЗНЗ, і навіть більше: я приймала участь в судових засіданнях(де були неповнолітні), і в заходах поліції - в нащому селищі лише 2 психологів…

Вимагати розробку не підтвердження - незаконно. Крапка.

величезне дякую! :))