Пріорітетність заяв при вступі на бюджет, що мені робити?

УВАГА! Прошу не зволікати на мої грубі помилки в написанні термінів і відповідати тільки по темі моїх питаннь
Мої бали ЗНО і коефіцієнт на всі спеціальності(окрім кібербезпеки ХНУРЕ) які будуть описані далі:
Укр мова - 186 - 0.3
Математика - 157 - 0.4
Англійська - 159 - 0.2
Середній бал - 9.9(179) - 0.1
Конкурсний бал - 171.6
Я можу подати 5 заяв на 5 спеціальностей, але на деякі спеціальності в прошлому році я
пройшов би останнім, уявимо таку ситуацію.

Структура -
Пріорітетність. Універ, назва спеціальності(мінімальний конкурсний бал)(мій конкурнсий бал)прийнято/не прийнято на бюджет, отже

  1. ХНУ ім. Каразіна Комп. інженерія(174)(171.6) не прийнято
  2. ХНУРЕ Кібербезпека(173)(168) не прийнято
  3. ХНУРЕ Системна інженерія(159)(171.6) прийнято
  4. ХНЕУ Поліграфія і видавництво(169)(171.6) прийнято
  5. ХНУ ім. Каразіна Системна інженерія(158)(171.6) прийнято
    Перейдемо до питань:
  1. Якщо мене не прийняли на спеціальності з 1 та 2 пріорітетністю, то чи зможу я вступити на бюджет на спеціальності з пріорітетністю 3, 4, та 5?
    2)Якщо мене прийняли на бюджет на 3 спеціальності де пріорітнесть 3, 4, та 5, то я так розумію що документи я повинен подавати тільки на спеціальність з 3 пріорітетом?

Система розглядає заяви за приорітетністю. Якщо Ви не проходите за 1-ою, перевіряється 2-га і тд аж до 5-ої. Якщо за якоюсь, наприклад 3-ою приорітетністю, Ви проходите на бюджет, то 4-та і 5-та вже НЕ РОЗГЛЯДАЮТЬСЯ і надається рекомендація на бюджет за приорітетом 3.
УВАГА! Надається лише одна рекомендація на бюджет!!! Не буває такого, що прийняли на декілька спеціальностей.

Добавлю. После конкурса рекомендация на бюджет дается только и исключительно одна, на конкретное место по конкретной вашей заявке.
С этого момента все остальные заявки превращаются в заявки на контракт.
Если не хотите идти на бюджет по рекомендованному бюджетному месту - на все остальные места можно будет поступать с этого момента - только на контракт.

Поэтому тщательно и правильно выставляйте приоритеты! Приоритеты надо выставлять не по “вероятности поступления”, а по вашему личному желанию “там” - учится (от сильного - 1, до “ладно тоже ничего” - 5).

Який саме документ дає таке роз’яснення?

Какой документ? Что приоритет не должен идти от вероятности, а от желания поступить в конкретное место? От личного рейтинга заявок?
Так это же очевидно! :slight_smile:
Просто, многие абитуриенты почему-то думают, что если “вот сюда” вероятнее всего поступить на бюджет - надо обязательно “туда” поставить первый приоритет! А на то, что хочется - трудно поступить. Давайте поставим туда - второй (некоторые ставят аж пятый!)
Но ведь система глупая! Она просто начинает смотреть на первые приоритеты и сразу распихивает кандидатов! Т.е. человек поставил сюда первый приоритет - туда и попал.
И тут происходит - озарение! ) Что, на то, что было на 1м месте хоть и есть рекомендация - но на второе тоже могла бы быть - рекомендация! Ну вот так по итогам конкурса получилось - балы бы подошли! Если бы эта заявка была на первом приоритете…
И у каждого пятого начинается мандраж: “А можно ходить на бюджет не сюда, а туда? А может таки почти на любимое, на контракт, а не на нелюбимое но на бюджет?” И каждый десятый так и делает.
Вопрос - зачем? Если сразу можно было выставить приоритеты - по желанию! :slight_smile: Ведь все равно, если бы желаемое на выстрелило, вероятное выстрелило бы в этом случае - 100% на любом приоритете!

1 Вподобання

Не дуже зрозуміло, документ з роз’ясненнями чого саме Вас цікавить?

Про алгоритм роботи системи? Не існує такого документа. Але є офіційне відео МОН, де майже 35 хвилин :slight_smile: вони роз’яснюють про те, як працює система при розгляді заяв абітурієнтів, про алгоритм надання рекомендацій на бюджет і таке інше.
https://m.youtube.com/watch?v=-GIRuPPPyNg&t=7s

Про те, що при відмові абітурієнта від запропонованого бюджетного місця він може по будь-якій іншій заяві йти лише на контракт? І такого документа не існує. Але МОН вже не один рік і неодноразово це роз’яснювало.

Про те, як треба розставляти пріоритети? Тут взагалі важко уявити якийсь документ :slight_smile: Приорітети розставляються за бажанням! абітурієнта від 1 (“дуже хочу”) до 5 (“ну і це нормально”) І також було дуже багато роз’яснень щодо цього.

2 Вподобання