Поновлення на іншу спеціальність в межах Галузі знань, за "новими правилами"

В цьому році багато абітурієнтів, які бажали вступити на медичну спеціальність 222, 221, 228 галузі знань 22 Охорона Здоров’я, не набрали прохідний бал з другого або з третього КП, але в них достатній конкурсний бал для вступу на спеціальність 226 Фармація, промислова фармація, (КБ мін 130).
Тому така ситуація: якщо вони вступлять в цьому році на 226 Фармація, промислова фармація, потім в наступному році складуть ЗНО на достатній прохідний бал ( яких не вистачало для вступу на медичні спеціальності), відрахуються та поновляться на медичну спеціальність на другий курс (звісно відпрацювавши академ. різницю), виконуючи вимоги ЗУ про ВО (ст 46. п 5 "Порядок відрахування, переривання навчання, поновлення і переведення осіб, які навчаються у закладах вищої освіти, а також порядок надання їм академічної відпустки визначаються положенням, затвердженим центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки. Поновлення та переведення здобувачів вищої освіти здійснюється з урахуванням вимог до вступників на відповідні освітні програми , я так розумію відповідні бали з ЗНО).
ПИТАННЯ ТАК МОЖНА?

Если упоминается ЗНО - это всегда поступление на первый курс!

Если упоминается перевод - это переговоры между двумя деканатами, разрешение на перевод - и сдача академ-разницы (“вимог до вступників на відповідні освітні програми”).
Но, боюсь, академ-разница между фармакологией и медициной уже после первого курса может оказаться неподъемной…
Слишком сомнительно.

Более перспективным как раз выглядит новое ЗНО, хорошие баллы - и поступление на первый курс, на медицину.
Или оставаться на фармакологии. Тоже - перспективная специальность )

1 Вподобання

Соглашусь с Вашим мнением: на практике это очень трудно осуществимо, если вообще возможно…
Ещё хотелось бы добавить, что должны быть для этого вакантные места, в пределах лицензионного объема. Это я представила, что половина потока с фармации захотят перевестись))

Я вважав, що з урахуванням вимог до вступників на відповідні освітні програми, це як раз відповідні сертифікати та бали ЗНО, для відповідної освітньої програми, хоч при переведенні, хоч при поновленні (не при вступі).

Сертификаты ЗНО “играют” только и исключительно при поступлении на первый курс! )
При переводах и возобновлениях - работают результаты учебы на старом месте и академ-разница. Ну еще и наличие мест, и согласие “приемной стороны”, да )
Но я сомневаюсь, что “приемная сторона” согласится принять того, кто уже не подошел один раз им - по баллам. Они не для того просили поднимать пороговый, чтобы те, кто не прошел, таки смогли пропихнуться “с черного хода”. Они, конечно, сейчас, думают про уменьшение порога. Оказалось, что они сильно переоценили абитуриентов - таких образованных оказалось слишком мало (а врачи стране нужны). Но это все будет уже для следующих лет. Вот тогда, возможно и эти сертификаты ЗНО смогут удовлетворить пониженные требования - но, для поступления на первый курс.