Про забезпечення вчителів технікою для проведення дистанційного навчання з 1 вересня

Добрий день. Я працюю вчителем у загальноосвітніх школі. З початку карантину ми проводили дистанційне навчання у viber. В кінці навчального року перед відпусткою директор заявив, що з 1 вересня, ймовірно дистанційне (або змішане) навчання продовжиться, але вже на єдиній освітній платформі. Наша сільська школа взагалі технічно не забезпечена базою для проведення дистанційного навчання (окрім класів нуш і кабінету інформатики, в якому комп’ютери ще з часів 90-х і з 10 працюють тільки 3). І якщо дистанційне навчання так і буде, то директор нам чітко натякнув, що ми повинні будемо кожен за свій кошт купувати ноутбук або комп’ютер, або приносити із дому свій. І якщо хтось не забезпечить самостійно своє робоче місце технікою, то будуть проблеми із нарахуванням заробітної плати і подальшим звільненням, тому що вчитель не буде виконувати свою роботу (навіть якщо немає на чому) .

Скажіть будь ласка, чи будуть правомірні дії директора?
Хто повинен забезпечити робоче місце вчителя та за чий кошт?
І як потім працювати вчителям, у яких немає можливості придбати ноутбук?
(Хоча ніде в жодному документі, ні в посадовій інструкції не написано, що вчитель зобов’язаний купувати технічне обладнання для уроків за свій кошт.)
Мені цікаво, в інших школах вам говорили так само?
Запрошую Вас до обговорення.

Не правомірні дії директора. Якщо вас за це звільнять - оскаржуйте наказ про звільнення до суду з вимогою поновити вас на роботі та виплатити зарплату за час вимушеного прогулу.
До речі, ви напишіть повну назву школи про яку йдеться, може директор це прочитає і побоїться робити щось протиправне

2 Вподобання

Забезпечувати технічними засобами для дистанційного навчання повинен засновник школи, почитайте положення про дистанційне навчання. У вашому випадку це, можливо, відділ освіти. Але ніяк не за свій кошт.

Під час карантину директор школи знову ж таки таки змушує вчителів купувати техніку за власний рахунок, і погрожує звільненням за невідповідність займаній посаді якщо уроки не будуть проводитися в онлайні через відеоконференції. У нас комп’ютери є тільки у вчителів нуш, деякі зі своїх комп’ютерів чи планшетів проводять. Хоча в інших школах району майже кожного року постачають технічні засоби навчання.
Але ж ніде не написано що технічне забезпечення навчання має бути за рахунок педагогів. Адміністрація школи в особі директора у відповідь на це зауваження просто відкрито погрожують звільненням та іншими проблемами.
Як донести до адміністрації школи, що вони не мають права вимагати те, чим самі не забезпечили?

Я не знаю, есть-ли приказы и всякие постановления на такие случаи. Я просто родитель ребенка )
Но если дирекция заставляет учителя брать оборудование для учебного процесса на стороне - дирекция должна понимать, что брать на стороне надо будет - в аренду! Даже если это оборудование - ваше. :wink: Ведь у вас в договоре не написано, что вас берут на работу со своим учебным оборудованием, правильно?
Т.е. надо дать понять дирекции, что либо она дает оборудование, либо она дает деньги на аренду оборудования, с актами, квитанциями и прочими бумагами.

Думаю, при таком раскладе это будет уже не только ваша проблема ) И ее решение таки сдвинется с мертвой точки.

Якщо проблема вирішиться, то боюсь що не в сторону вчителя… Не факт що звільнення, бо нового педагога на таку зарплату не завжди знайдуть, але булінг точно забезпечений)))))

Такие проблемы не могут решаться голосом! Такие проблемы должны решаться бумажками. Работника не могут уволить по статье за отсутствие компьютера, если его брали на работу без него. И если после этого на давали денег ему на компьютер. Никто не может решать за вас, на что вы тратите свою зарплату, кроме вас. )

Это требует усилий. В своей жизни (я не педагог), пару раз мне хватало только упомянуть начальству, что переведу такие производственные отношения в документальную (бумажную) форму, как проблемы сдвигались с мертвой точки и начинали решаться. Причем, не мной :wink:
Ваша дирекция знает, что поступает с вами неправомерно. Но надеется, что никто (например, их начальники) об этом не узнает. А если - узнает? :wink:

В наше трудное время школьный учитель может оказаться ценнее директора школы или завуча…

2 Вподобання

Підкажіть, будь ласка, чи є якийсь офіційний документ про те Хто повинен забезпечувати учителя технічними засобами під час дистанційного навчання?

А ще питання таке: нам сказали, що треба в ноутбуці (який нібито в мене є) мати весь матеріал щодо навчання за періоди дистанційки, включаючи навіть збірку ілюстрацій , плакатів, усі конспекти уроків, папку з тестами на гугл формі чи інший вид контролю, та багато іншого. Правомірно це?

офіційного документу немає, але в посадовій інструкції директора школи є пункт, що він повинен шукати додаткові джерела фінансування для матеріально-технічного забезпечення школи.

Спочатку треба вимагати від адміністрації школи ноутбук для того щоб ви могли ним користуватись і зберігати матеріали.

Дякую, пункт про забезпечення матеріально-технічною базою, можливо, є, Але хто ж в нашій державі буде кожному вчителю ноутбук купувати? це мрія! А в нас як: дошку купи, стіл собі купи, книжку тобі треба - іди купи, а ти ще хочеш роздрукувати щось учням- іди друкуй______ і все це , На жаль , за власний кошт. А те , що ти там хочеш на море відкласти, так то вже твої труднощі. Отак!

В положенні про дистанційну освіту прописано, що технікою Вас повинен забезпечити засновник, а це Департамент освіти, або відділ. Але аж ніяк ні директор закладу. Хоча вимагати від Вас купувати техніку ніхто не може. У нас працювали з ноутбуків НУШ