Порядок переведення та поновлення

Вітаю.
Згідно закону “Про вищу освіту” стаття 46 пункт 5
Порядок відрахування, переривання навчання, поновлення і переведення осіб, які навчаються у закладах вищої освіти, а також порядок надання їм академічної відпустки визначаються положенням, затвердженим центральним органом виконавчої влади у сфері освіти і науки. Поновлення та переведення здобувачів вищої освіти здійснюється з урахуванням вимог до вступників на відповідні освітні програми.

МОН зимою направило нове положення у ДРС, що його відхилила, як таке, що не відповідає Закону про вищу освіту, згідно якому ЗНО вимагається виключно при вступі до ВНЗ при конкурсному відборі.

Цікавими є речення Поновлення та переведення здобувачів вищої освіти здійснюється з урахуванням вимог до вступників на відповідні освітні програми., що деякі інтерпретують як необхідність наявності сертифікатів ЗНО у студента.
Проте, переважна більшість ВНЗ продовжує використання Положення від 1996, а також власні нормативні документи. Станом на 21 травня, у більшості ВНЗ діє старий порядок про переведення, тобто без ЗНО.

Чи є офіційне пояснення МОН щодо цього питання? Які правила переведення та поновлення діють у вашому ВНЗ під час вступної кампанії 2020?

Хочу додати, що відповідно до чинного законодавства, пункт 5 статті 46 інтерпретується так, що особа, що бажає перевестися чи поновитися, повинна мати рівень попередньої освіти, що відповідає вступникам. Принаймі, такою є інтерпретація ДРС та більшості ВНЗ.

Зверніть увагу на стор. 14.

1 Симпатія