Позачергова атестація на вищу категорію та присвоєння звання "Вихователь-методист"

Отримала І категорію у 2017 році. Подала на позачергову атестацію у 2019-20р.: на вищу категорію та звання “Вихователь-методист” (маю три публікації в журналі “Вихователь-методист дошкільного закладу” з авторськими розробками, керівник КМП, маю грамоти, за 10 років стажу - 5 проведених методоб’єднань і тд). Відділ освіти відмовляється приймати мою заяву, бо для отримання звання вже треба мати вищу категорію. Чи правомірні їхні дії (відмовити без вивчення досвіду роботи ще до атестації) та чи маю право я подавати таку заяву і відповідно атестуватися?

5.2. . Педагогічні звання «викладач-методист», «учитель-методист», «вихователь-методист», «практичний психолог-методист», «педагог-організатор-методист», «керівник гуртка-методист» можуть присвоюватися педагогічним працівникам, які мають кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» (для педагогічного звання «керівник гуртка-методист» – найвищий тарифний розряд та повну вищу освіту), здійснюють науково-методичну і науково-дослідну діяльність, мають власні методичні розробки, які пройшли апробацію та схвалені науково-методичними установами або професійними об’єднаннями викладачів професійно-технічних та вищих навчальних закладів І-ІІ рівнів акредитації, закладів післядипломної освіти.

Педагогічне звання «вихователь-методист» може присвоюватися музичним керівникам та інструкторам з фізкультури дошкільних навчальних закладів.
Вам не можна присвоїти звання з трьох причин:

  1. У вас немає вищої категорії, до якої можна присвоїти це звання.
    Це основна причина.
    Навіть, якби була вища, то є ще дві причини
  2. Ви не можете написати заяву на присвоєння звання. Це може зробити своїм поданням керівник закладу освіти або педагогічна рада.
  3. Щоб атестуватися на зазначене звання треба мати розробку схвалену ОІППО і розробка має бути апробована.

Вам можна присвоїти звання ,старший вихователь’’, але знову ж таки ви не можете самі написати на це заяву, має бути подання керівника закладу чи педради.

Різниці в оплаті між знаннями “старший вихователь” та “вихователь-методист” немає :slight_smile: .

Чинне законодавство не забороняє громадянину звертатися куди завгодно з будь-якими заявами.

Отже, можете звернутися з заявою про позачергову атестацію на присвоєння вищої категорії та педагогічного звання “старший вихователь”.

Тепер мені заявляють, що я не мала права атестуватися на І категорію без курсів (отримала другу вищу (базову) освіту у 2013 році, атестувалася на ІІ категорію у 2014 році, бо не дозволили атестуватися на І категорію, хоча вже мала стаж 5 років, на І категорію атестувалася у 2017 році позачергово і без курсів, бо не пройшло 5 років після закінчення вузу). Але все ж дозволили атестуватися на вищу категорію, хоча на 1 вересня у мене мали би вже бути пройдені курси (на курси їду у листопаді). А для отримання звання “Вихователь-методист” мені треба буде знову пройти курси і тільки через два роки.

У нас багато чого кажуть: вони ж розумні, тому і кажуть, а ми ж - плебс, то маємо лише слухати: “Ви - вівці” і відповідати: “Бєєєєє, ми - вівці”.
Спробуйте проатестуватися на “старшого вихователя”, для чого вам той методист!

Да, обов’язковую умовою для присвоення звання викладач-методист є наявність вищої категорії!!! А крім того на присвоення звання згідно з п.1.9 Типового положення про атестацію педагогічних працівників, заяву педпрацівник не пише, а необхідною умовою є подання або керівника навчального закладу, або педагогічної ради!!!

Це все було сказано вище