Чи мають право батьки відмовитись від відправки домашнього завдання у вигляді відео з їхньою дитиною?

Чи мають право батьки відмовитись від відправки домашнього завдання у вигляді відео з їхньою дитиною вчителеві іноземної мови або християнської етики ? (3 клас).Чи це не є порушенням прав дитини,якщо дитина не погоджується на таку зйомку ?

Теоретично можна відмовитись, оскільки згідно з ч. 1 ст. 308 Цивільного Кодексу України, фотографія, інші художні твори, на яких зображено фізичну особу, можуть бути публічно показані, відтворені, розповсюджені лише за згодою цієї особи, а в разі її смерті - за згодою осіб, визначених ч. 4 ст. 303 цього Кодексу.
Але, я рекомендував би не просто відмовитись, а запропонувати вчителеві альтернативний варіант відправки домашнього завдання, аби потім не виникло проблем із оцінками.
Хоча, якщо чесно, я погано уявляю, яке може бути домашнє завдання у вигляді відео з дитиною із іноземної мови чи християнської етики.

1 Вподобання

Ми не проти домашніх завдань,тестів.Але,якщо дитина не хоче зніматись на відео і тим більше відправляти його ! Дякую за відповідь.

1 Вподобання

Мені здається можна відмовитись, якщо дитина не хоче знімати себе на відео. Відео це добре але мають бути інші форми контролю…

2 Вподобання

Я не думаю,що домашнє завдання у форматі відео можна трактувати за статею цивільного кодексу,оскільки вчитель навряд чи буде його розповсюджувати чи публічно показувати.
З таким же успіхом можна відмовитись від виконання звичайних домашніх завдань,що переросте у площину відношень з адміністрацією школи і Департаментом освіти.

Це не порушення прав дитини. Це площина робочих стосунків ‘‘вчитель’’ - ‘‘учень’’- ‘’ батьки’’. Найкраще- обговорити з вчителем чому Вам не подобається такий формат. Це краще , ніж переносити вирішення в площину адміністрації школи чи Департаменту освіти.

1 Вподобання