Відрахування з бюджету

Доброго дня. У мене виникло питання і хотлося б отримати відповідь, бо ніде в інтернеті не можу знайти. Моя дочка зараз навчається в КНУ ім. Шевченка. І курс, вступила на бюджет все прекрасно. Але з цим карантином в неї впали оцінки, порівняно з першим семестром. І вона дуже сильно переживає. Як би то не було, ось моє питання. Як зараз можуть відрахувати з бюджету в КНУ? Потрібно бути з найнижчим рейтинговим балом серед всіх бюджетників? Чи, можливо, потрібно завалити якийсь з екзаменів на сесії? Якщо хтось щось знає, або знає де можна знайти правдиву інформацію прошу відкликнутись.

З КНУ можуть відрахувати у разі незадовільної оцінки (двійки) хоча б з одного предмету. Але в разі отримання “незадовільно” на сесії студент може перескласти цей предмет двічі. Перший раз - викладачу (наприкінці червня), якщо на першому перескладанні “незадовільно”, можна перескласти другий раз - комісії, що складається з 3-х викладачів того предемету, але викладач, який викладав предмет до цієї комісії не включається (наприкінці серпня). Якщо вже на комісії двійка, тоді відраховують. Але як показує практика, з КНУ вилетіти дуже складно, з третього разу студенти, як правило, перескладають на трійку.

Тобто якщо навіть у мене дочка все здасть на 3 то вона залишається на бюджеті, але без стипендії? Так виходить ?

Так, якщо будуть всі трійки, то залишиться на бюджеті. Стипендію в КНУ отримують 45% від бюджетників за принципом вищої позиції в рейнтингу. Тобто тут залежить не лише від оцінок вашої доньки, а й від оцінок інших студентів. По-перше, багато можуть отримати двійки на сесії, навіть якщо вони перескладуть на 3, до рейтингу вони вже не включаються. По-друге, оцінка 3 - це дуже широке поняття. Це може бути 60, а може бути 74. Тож навіть з трійками теоретично можна вийти на стипендію.