Підвищення кваліфікації

Доброго дня! Я вихователь в гуртожитку та в 2020 року атестуюсь (це моя перша атестація). В січні 2020 року за планом пройшов відповідні курси, але під час засідання атестаційної комісії виникло питання, що в мене пройдено 30 годин, а не 150, як вимагає Постанова №800. Однак є відповідний лист МОН № 1/9-683 від 04 листопада 2019 року, де вказано:

  1. встановлювати мінімальні вимоги щодо обсягу (кількості годин) підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої освіти, а саме:
    • 30 годин, якщо завершення атестації припадає на 2020 рік;
    • 60 годин, якщо завершення атестації припадає на 2021 рік;
    • 90 годин, якщо завершення атестації припадає на 2022 рік;
    • 150 годин, якщо завершення атестації припадає на 2023 рік та наступні роки.
    Чи правомірним є рішення атестаційної комісії не атестувати мене в цьому році? Дякую за відповідь!

Рішення є неправомірним.

А як мені діяти в цій ситуації?

Повідомити про ситуацію атестаційну комісію другого рівня. Апеляцію Ви подати не можете, бо я так розумію, що Вас взагалі не атестували: не було характеристики, атестаційного листа.

Атестаційна комісія другого рівня це Управління освіти?

Апеляція подається на рішення атестаційної комісії, а оскільки рішення було, то можна подати апеляцію. Тільки терміново. Може, це вдасться владнати і телефоном. Варто подзвонити начальнику управління освіти. Прямо завтра.

Дякую за пораду. Почну вирішувати проблему зранку

Я так розумію, що рішення офіційного просто не було. Людині сказали, що не можна і все Але якщо в протоколі засідання зафіксовано дане рішення, то апеляцію справді можна подавати. В будь-якому випадку треба сконтактувати з управлінням освіти.

1 Вподобання

І це правильно, бо у вас і у наступному році не буде 150 годин, бо вони не потрібні. Але будьте готові до того, що вам можуть просто сказати, що ви ще не доросли до категорії. Наші колеги такі непередбачувані.

1 Вподобання

Так, ви праві, мене не внесли в список на атестацію, бо знайшли, що у посвідченні про курси підвищення …, яке я отримав було вказано - 30 годин. Мені по телефону сказали, щоб вирішував питання та отримував посвідчення зі 150 годинами, якась маячня!

На жаль, колега колезі - ворог! Але, це не колегі, це просто або профани, або на премію собі збирають!

Списки на атестацію складаються до 10 жовтня. Тоді ж проводиться і засідання АК, яким визначається остаточно хто атестується.

Дякую, вже вирішили це питання!

1 Вподобання

Це - чудово, дуже радий за вас.

Бачите, головне за себе вміти постояти.

1 Вподобання

Доброго дня! Я маю диплом бакалавра по психології. Працюю в школі перший рік після закінчення. В дипломі де кваліфікація вказано – лаборант наукового підрозділу у сфері психології. Мені сказали що з цією кваліфікацією я не зможу підвищувати кваліфікацію та підтверджувати категорії. Маю також диплом магістра по Педагогіці вищої школи. Чи дійсно це так? Дякую!

Кваліфікацію мусите підвищувати. А от атестація на категорії для Вас неможлива.

Тут не все так однозначно, є диплом магістра з педагогіки. Потрібно розбиратися. Не відомо ким людина працює.

Якщо працює психологом, то згідно чинного Типового положення про атестацію атестуватися на категорії не зможе.

А чи зможуть мене на підставі цього звільнити? Дякую