Економісти в освітньому процесі

Спілкуючись з колегами, я цікавлюсь про наявність економістів у відділах та управліннях освіти.
Маючи другу, економічно-правову освіту, я знаю, навіщо вони потрібні. Економіст - це спеціаліст, який допомагає розвиитку економіки підприємства, щоб вона була прибутковою, а не збитковою.
Державна освіта - неприбуткова сфера. Тому економісти там не потрібні. Вони потрібні лише в приватних школах та вузах. Але за часів “великого економіста” Миколи Азарова, коли корупція набирала обертів, економістів працевлаштовували в бюджетній сфері скрізь.
В освіті економісти рухають тіньову економіку. Під прикриттям планування освітнього та господарського процесу, перебираючи на себе бухгалтерські функції. Оскільки навчальний процес збитковий апріорі, а начальство хоче жити добре й ділитися з “роботодавцями”, то тіньова економіка матеріалізується у “відкатах”. Зарплатних, від ремонтних робіт тощо.
Наприклад, на начальницю відділу освіти Балаклійської райдержадміністрації Харківської області працюють аж три економісти. В кімнаті з табличкою “ПЛАНОВИЙ ВІДДІЛ”. Уявляєте, відділ всередині відділу?! Така от їх видатна роль…