ВУЗ помилково зарахував на іншу спеціальність

Доброго дня!

В вересні 2018 року я вступив на заочне відділення одного з державних ВУЗів м. Києва для здобуття наукового ступіня магістра. У встановлені терміни мною була написана заява на прийняття до ВУЗу, здано необхідні документи, успішно складено вступні іспити та підписано контракт з ВУЗом. Так, як я вже маю вищу освіту схожого профілю за ступенем спеціаліст, мене зарахували відразу на 6-й курс з терміном навчання 2 роки, за контрактом - навчання платне.

В певний момент мого успішного навчання мені стало відомо, що мене помилково зарахували на іншу спеціальність, відмінну від тої на яку я писав заяву та складав іспити під час вступу до ВУЗу. Коли я озвучував дану проблему методисту, зав. кафедрою, декану і ректору ВУЗу - всі погоджувалися, що це помилка з вини навчального закладу і пропонували мені переписати заяву на вступ, переписати контракт і далі навчатися. Проте ця пропозиція була відхилена мною, бо у такому разі я мав би, що важливо для мене, платити значно більше за своє навчання, бо спеціальність за якою мене було помилково зараховано значно дорожча! На мою пропозицію просто перевести мене на обрану мною спеціальність - всі одностайно відповідали, що на 6-му та 7-му курсах це неможливо!

На теперішній час, я успішно навчаюсь, не маю незадовільних оцінок, працюю над магістерською роботою, проте вже можу бути виключеним з ВУЗа за “неуплату” за навчання 13.03.2020 року (так мене в усній формі попередив декан). Фактично я вже оплатив навчання за спеціальністю на яку я поступав; а так звана “неоплата” складається з різниці у вартості навчання, за спеціальністю на яку мене помилково зарахували і на яку я поступав.

Може у кого вже була подібна ситуація… Як мені відстоювати свою правоту і запобігти незаконному відрахування мене з студентів ВУЗу перед самим захистом дипломного проекту.

Додатково повідомляю, що не маю на руках підписаного договору з ВУЗом на навчання на руках - мені було відмовлено у видачі мого екземпляру (звісно, бо ж тоді у мене були підстави вимагати повернення коштів за неякісно надані освітні послуги ВУЗом та можливість звернення до суду ). Проте, і ВУЗ не має документа за моїм підписом, де б значився більший розмір вартості навчання.

Не думаю, що вам варто хвилюватись. Навчайтесь там, де навчайтесь. У вас же є розписка, де вказано на яку спеціальність ви подавали документи. І вони мали б дати вам іншу розписку із зазначенням спеціальності. Кажіть так, як є. Грошей немає.

Переглянув текст розписки про отримання документів ВУЗом. Там, нажаль, немає такої графи та тексту на яку саме спеціальність мене зарахували :frowning: Лише перелік документів, які прийняли; підпис про отримання та печатка.

1 Симпатія

Дивно, там мав бути зазначений факультет, спеціальність, реєстраційний номер, який би показував, що ви подали на конкретну спеціальність доки першим чи сотим.

1 Симпатія

Все залежить від того що зазначено в контракті який Ви після вступу підписали, бо з ВУЗом Ви знаходитесь в договірних відносинах в рамках цивільного права.
Після успішної державної атестації та захисту магістерської роботи Вам мають видати диплом у відповідності до вказаної спеціальності у контракті. Платити Ви маєте те, що вказано у контракті. Відсутність оригіналу контракту (договору) в однієї з сторін не звільняє її від обов`язків виконання.
У разі, якщо буде виданий диплом за іншою спеціальністю ніж та, що вказана в контракті - звертайтесь в суд і повертаєте собі всі гроші за навчання.

3 Симпатії

Дякую Yaroslav.Kherson! Я теж такої думки притримуюсь. Проте, мені довелось таки заплатити різницю у вартості навчання :frowning: В інакшому випадку - я б був відрахований, не отримав би на роботу виклик на сесію, і не мав би можливості стати магістром (хай навіть за трохи іншою спеціальністю).

Ну це ваш вибір. Я б не платив би.

А я під час здійснення оплати різниці у вартості навчання не вказував, що це плата за навчання у Вузі; просто вказав від кого:) Таким чином залишив для себе можливість забрати ці кошти пізніше, як помилково мною перераховані.