Атестацiя педагогiчного працiвника

Доброго дня! Я працюю вихователем ГПД , педагогiчний стаж 6 рокiв, загальний стаж 11 рокiв. Була 2 рази у декретi. Так вийшло, що ще не атестувалась. Немаю вищоi освiти, тiльки бакалавра. Але навчаюсь на магiстратурi. Цього року пiдлягаю атестацii. Чи не краще проатестуватися через 2 роки, коли буду мати диплом магiстра? Чи можливо це? Чи потрiбно чекати якийсь час пiсля закiнчення унiверситету для атестацii на категорiю?

Типове положення про атестацію педагогічних працівників дає вам право відтермінувати свою атестацію до закінчення зво. Атестуватися можете відразу після закінчення. Якщо по закінченню зво ваш стаж на посаді буде 5 років і більше, то ви можете атестуватися відразу на першу категорію. Якщо ж він буде 8 і більше, то можна на вищу. Але майте на увазі, що час перебування у відпустці по вагітності та пологах та відпустці по догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку не входить в стаж для атестації.

5 Вподобань

Не існує “стажу для атестації” є стаж, який визначає право атестуватися на певну категорію та стаж, який визначає черговість атестації.

У вашому випадку краще атестуватися після отримання диплома магістра одразу на першу категорію, а при наявності стажу 8 років, то і на вищу. При цьому не має значення тривалість перебування у відпустках по догляду за дітьми.

2 Вподобання

3.19. На час перебування у відпустці у зв’язку з вагітністю та пологами, для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку (якщо дитина потребує домашнього догляду – до досягнення дитиною шестирічного віку) за педагогічними працівниками зберігаються кваліфікаційні категорії (тарифні розряди), педагогічні звання. Час перебування у таких відпустках не враховується при визначенні строку чергової атестації.
Вам час перебування у зазначених відпустках не врахують при атестації. Попередній дописувач трошки не допрацював Типове положення.

5 Вподобань

Дякую, без декрету я вже маю 6 рокiв стажу . Дякую за вiдповiдi

2 Вподобання

Чудово! Через 2 роки маєте можливість атестуватися на вищу. Тоді напишете заяву до АК, посилаючись на пункт Положення.

2 Вподобання

Час перебування у допологовій, післяпологовій відпустці та відпустці по догляду за дитиною до 3-х або 6-ти років вважається педагогічним стажем, а отже, при наявності стажу 8 років, включаючи час перебування в вищезазначених відпустках, можна атестуватися на вищу категорію.

Попередній же дописувач помилково вважає, що вчителька, яка доглядала дитину, повинна додатково відпрацювати час перебування у такій відпустці і лише після цього має право підвищити свою категорію. Така позиція є хибною.

Для пана Мініча. Положення про атестацію передбачає, що при визначенні строку чергової атестації період перебування у тривалих соціальних відпустках, пов’язаних з народженням та вихованням дітей, виключається. Однак, цей період входить до педагогічного стажу і не позбавляє права на атестацію педагогічного працівника з метою підвищення категорії.

Тобто, якщо вчитель у березні 2014 року мала 5 років стажу і була проатестована на 1 категорію, а з квітня 2014 року до серпня 2019 року перебувала у соцвідпустах, пов’язаних з народженням та доглядом за дитиною, то вона може атестуватися на вищу категорію у 2019-2020 році, за умови проходження курсів, адже у березні 2020 року буде мати 11 років педагогічного стажу.

1 Вподобання

Я курси проходила в тому роцi. В декретi була 2 рази .З 2010 по 2012, й з 2014 по 2017.

Для пана Онацького. Якщо людина в 2014 році атестувалась чергово, потім 5 років перебувала у відпустках, то ніхто її ні 2019, ні в 2020 ні чергово, ні позачергово не проатестує. Читайте Типове положення про атестацію педагогічних працівників. Про педагогічний стаж. Я точно не писав, що ці відпустки не входять в педагогічний стаж.

2 Вподобання

Щодо позачергової атестації. Щоб позачергово атестуватися, потрібно, щоб минуло не менше 2 років від моменту попередньої атестації. Оскільки термін перебування в зазначених відпустках не враховується при визначенні чергової атестації, то він буде рахуватися з фактичного перебування на роботі, не у відпустці. Тобто лише пропрацювавши 2 роки після таких відпусток людина зможе позачергово атестуватися. Чергово - через 5 років. Просто не варто людей вводити в оману, щоб потім у них не було проблем.

Доброго дня! Скажіть, будьласка, чи можна атетуватися з спеціаліста відразу на І категорію маючи 20 років стажу? Якщо так, то чим керуватися для такої атестації?

Таке можливо лише для осіб, які мали середню спеціальну освіту, а потім здобули освітній рівень магістра (спеціаліста). Також особи, що мають учнів-переможців на всеукраїнському рівні та, які самі стали переможцями у фахових конкурсах на всеукраїнському рівні.

1 Вподобання

Ось пункти Типового положення про атестацію педагогічних працівників

4.7. Присвоєння кваліфікаційних категорій за результатами атестації здійснюється послідовно.

Педагогічні працівники, які в міжатестаційний період підготували переможців ІІІ етапу всеукраїнських або міжнародних учнівських та студентських олімпіад з базових навчальних предметів; переможців ІІІ етапу всеукраїнських або міжнародних спортивних змагань; переможців всеукраїнських конкурсів фахової майстерності серед учнів професійно-технічних навчальних закладів, переможців всеукраїнського конкурсу-захисту науково-дослідницьких робіт учнів-членів Малої академії наук, а також педагогічні працівники, які стали переможцями або лауреатами конкурсів фахової майстерності, що проводяться центральними органами виконавчої влади, мають наукові ступені, вчені або почесні звання, якщо їх діяльність за профілем збігається з наявним науковим ступенем, ученим (почесним) званням, атестуються без додержання послідовності в присвоєнні кваліфікаційних категорій та строку проведення позачергової атестації.

1 Вподобання

4.8. Педагогічні працівники, які не мають повної вищої освіти й працюють на посадах педагогічних працівників, після отримання відповідної повної вищої освіти атестуються на присвоєння кваліфікаційної категорії «спеціаліст другої категорії» за наявності стажу роботи на педагогічній посаді не менше двох років; «спеціаліст першої категорії» – не менше п’яти років; «спеціаліст вищої категорії» – не менше восьми років.

1 Вподобання

Дякую за посилання на Типове положення

Ну, звісно, ви краще знаєте чи можна атестуватися людину чи ні. Я виходжу з практичної роботи та юридичного досвіду. Ви ж з власних амбіцій. Напишіть, будь ласка, де ви здобули юридичну освіту, щоб так сперечатися з юристом.

Просто протрактуйте відповідний пункт, а точніше останнє речення пункту ,Час перебування у таких відпустках не враховується при визначенні строку чергової атестації.’’
Я теж виходжу з практичної роботи. А Вашого диплома юриста я не те що не бачив, Ви взагалі під ніком декілька одиниць.

Ну ви ж розкрили мій нік :slight_smile: Чергова атестація - це обов’язкова для працівника атестація. А ще є позачергова атестація, яка проводиться за бажанням працівника. Для неї потрібно, щоб від попередньої атестації минуло не менше 2 років. От і виходить, що проатестувавшись у 2014 році вчитель може атестуватися і в 2020, якщо, звісно, пройде курси і напише вчасно заяву про своє бажання.

Пропозиція - не сперечатися. А допомагати. Якщо треба - один одному.

2 Вподобання