Дуже важливо! Вступ

Доброго дня! Я навчаюсь у Польщі на 1 курсі, скажіть, будь ласка, чи можна буде перевестись на другий курс в український університет? Якщо мені тут не подобається, чи зможу я перевестись в Україну на той самий факультет?

Так, така можливість є але з 2020 року Ви повинні мати відповідні сертифікати для вступу (переведення) на цю освітню програму у відповідний заклад вищої освіти (для деяких спеціальностей й мінімальний рейтинговий бал).

А які саме сертифікати? І що означає рейтинговий бал?

Перелік предметів у сертифікаті треба взнати у правилах вступу до закладу вищої освіти за обраною Вами спеціальністю та освітньою програмою (вони різні окрім укрмови та літ.). МОН впровадив в умовах вступу до ЗВО у 2020 році перелік спеціальностей для яких встановлено мінімальний рейтинговий бал. Наприклад, щоб навчатись за спеціальністю “Право” мінімальний рейтинговий бал повинен становити 140, за іншими спеціальностями може бути інший (в більшості це медичні спеціальності). Рейтинговий бал вираховується як сума множень оцінок по предмету ЗНО на коефіціент визначений закладом вищої освіти. Додатково до трьох сум множень оцінок предметів ЗНО додається і середній бал атестата помножений на відповідний коефіцієнт.
Своїни словами: Вам щоб перевестись на другий курс на відповідну спеціальність, треба мати ті предмети ЗНО як і для вступу на перший курс цієї спеціальності.

Дякую велике. Дивіться, якщо у мене спеціальність Журналістика і соціальні комунікації, то можу я перевестись на другий курс в український вуз на спеціальність Журналістика? І якщо у мене є потрібний рейтинговий бал, то що потім? Як саме відбувається переведення? А чи стовідсотково я переведуть на потрібний курс чи треба буде починати все з першого?

Перше, що Вам слід зробити - це визначитись із закладом вищої освіти та прочитати правила прийому до нього, особливо, що стосується обраної Вами спеціальності. Друге, слід звернутись до омрієнного закладу під час вступної кампанії, можна і раніше, щоб взнати наявні вакантні місця на відповідну освітню програму в межах ліцензійного обсягу.спеціальності, порівняєте вимоги до ЗНО на рік вступу (2020) із своїми і попередньо погодити можливість продовження навчання.

1 Вподобання

І ще академрізницю треба буде здавати.

Так, але це вже тільки після вступу.