Добрий день!
Прошу надати роз’яснення щодо порядку присвоєння свідоцтва про базову середню освіту з відзнакою.
Свідоцтво з відзнакою не замовлене учневі, хоча в додатку до свідоцтва всі річні оцінки за 9 клас становлять 10–12 балів з усіх предметів, що вивчалися на рівні базової середньої освіти.
Тобто, у додатку з української мови за 9 клас виставлено річну оцінку 11 балів. Водночас за 8 клас з цього ж предмета річна оцінка становила 9 балів. У закладі освіти це пояснюють як підставу для відмови свідоцтва з відзнакою. Мовляв, мають бути всі річні у всіх 5-9 класах 10-12.
Але ж виходить невідповідність. Адже тоді свідоцтво із відмінними успіхами у додатку не є з відзнакою.
Прошу роз’яснити:
-
Чи можуть враховуватися річні оцінки попередніх класів (зокрема 8 класу) при прийнятті рішення про присвоєння відзнаки, якщо у 9 класі всі річні оцінки становлять 10–12 балів?
-
Чи є така практика правомірною відповідно до чинного порядку оцінювання?