Спеціальність вчителя за дипломом магістра

Доброго вечора. Працюю вчителем математики з дипломом бакалавра 7 років. Цього року планую здобути повну вищу освіту, тобто диплом магістра. Чо обов"язково йти вчитись на 5-й курс за напрямом “математика”, чи можна і за іншими напрямом, просто щоб була вища освіта?

Звісно, можна. Але будуть проблеми з атестацією.

Тобто тоді я вже не зможу атестуватись як вчитель математики, так?

Зможете, але без присвоєння категорій, тобто поступового підвищення посадового окладу не буде.

Зрозуміло. Дякую. Хочу ще запитати, Якщо я здобуду диплом магістра за спеціальністю і буду після цього атестуватись, маючи 9 років стажу, то яку категорію мені можуть присвоїти?

Ви можете претендувати на атестацію за п.4.8 Типового положення про атестацію, відразу на вищу категорію.

4.8. Педагогічні працівники, які не мають повної вищої освіти й працюють на посадах педагогічних працівників, після отримання відповідної повної вищої освіти атестуються на присвоєння кваліфікаційної категорії «спеціаліст другої категорії» за наявності стажу роботи на педагогічній посаді не менше двох років; «спеціаліст першої категорії» – не менше п’яти років; «спеціаліст вищої категорії» – не менше восьми років.

А декрет рахується, якщо я йшла з роботи?

Тут ідеться про стаж роботи на посаді. Ви ж не йшли з посади, коли перебували по догляду. Отже, весь стаж входить.

Здобувайте ту освіту, яку вважаєте потрібною для життя. Тепер можна взагалі без освіти бути вчителем.

Тепер все зрозуміло. Дуже дякую Вам за відповіді.

Ну так, чула про останнє нововведення