ЗНО 2020 для студентів (учнів) у коледжах

Добридень, шановні фахівці! Прошу ваших розяснень та порад щодо складання ЗНО або ДПА у форматі ЗНО студентів другого курсу коледжів. Саме питання: що саме ми здаємо та чим відрізняється ЗНО та ДПА у форматі ЗНО? Який саме документ отримає дитина після здачі іспитів? Та буде мати змогу студент з цими докуметами (сертифікатами ДПА/ЗНО) спробувати свої сили цього літа на вступі до ВУЗів?

Ще одне важливе питання - у разі нескладання (отримання менше 100 балів) з одного з предметів ЗНО чи може колледж відрахувати дитину з навчального закладу, навіть при умові сдачі літньої сессії (спец. предмети)? Та яким чинним законодавчим документом буде користуватися при цьому навчальний заклад заклад?

Завдання на ЗНО та ДПА не відрізняються, але може відрізнятись їх кількість у деяких предметах. Наприклад, для історії України для оцінки ДПА враховуються тільки результати виконання завдань №1-30 («Історія України ХХ – початку ХХІ століття»). Детальніше про кількість завдань та переведення тестових балів у оцінки за шкалою 1-12 дивіться тут http://osvita.ua/school/certification/dpa-starshaya-shkola/

Після складання ЗНО учень отримує сертифікат ЗНО який включає оцінку за шкалою 100-200 балів (ця оцінка використовуюється для вступу) та оцінку за шкалою 1-12 балів (ця оцінка зараховується як ДПА).

Так, студент може вступати із цим сертифікатом до закладу вищої освіти.

Відповідно до Порядку проведення державної підсумкової атестації, здобувачі освітньо-кваліфікаційного рівня молодшого спеціаліста, які отримали 1-3 бали за результатами зовнішнього незалежного оцінювання хоча б з одного навчального предмета, відраховуються із закладу освіти з отриманням документа про повну загальну середню освіту та академічної довідки.

Детальніше за посиланням: