Оплата праці в середньому навчальному закладі

Чи є правомірними такі дії районного керівництва стосовно оплати праці вчителя української мови та літератури:

  • не оплачувати перевірку зошитів (у мовників це значна частина їхньої роботи);
  • оплачувати в повному обсязі лише ставку (18 годин), а всі інші години оплачувати як заміну?

І ще одне запитання: відсоток оплати заміни? У нашої бухгалтерії цього домогтися не можливо.

  1. Вчителям у 5-11 (12) класах закладів загальної середньої освіти, викладачам, старшим викладачам у закладах професійної (професійно-технічної), фахової передвищої освіти у таких розмірах:
    з мови та літератури - 20 відсотків;
    з математики - 15 відсотків;
    іноземної мови, технічної механіки (конструювання) та креслення - 10 відсотків
    Зазначена доплата встановлюється залежно від педагогічного навантаження вчителя чи викладача з предметів, за якими встановлена доплата за перевірку навчальних робіт.
  2. Звичайно неправомірно.
  3. Оплачується по-різному, залежно від того,як оформелено документально. Для відповіді на це запитання потрібно знати вашу ситуацію детальніше.
1 Симпатія

Дякую.
Якщо оплата за перевірку зошитів не здійснюється, я можу їх не перевіряти?

Доплата за відповідні години встановлюється обов’язково. За перевірку в старших класах виставляється оцінка в журнал. В початкових класах за новими правилами ця оцінка скасована, хоча доплата залишилася.

Є перелік доплат і надбавок гарантованих законом ,Про повну загальну середню освіту ‘’. Їх навіть міністр освіти не може скасувати. Дії вашого районного керівництва взагалі за межами законів і відповідальності. Вони не можуть втручатися в роботу закладу. Впевнений, що це усна вказівка, бо у разі письмового наказу/розпорядження їх дуже просто взяти за одне місце. Вони це розуміють. Як вийти з ситуації? Напишіть електронне звернення освітньому омбудсмену.

1 Симпатія

Супер! Дякую за пораду

Різниця в оплаті протарифікованих годин і годин заміни суттєва. Звичайно, що години заміни оплачуються так, як і тарифіковані години, тобто ваша ставка ділиться на 18 і вираховується вартість однієї години. Але тут є багато ,але’'. На заміну не нараховуються відсотки за стаж, престижність, сертифікацію, для тих хто пройшов. Тому в результаті заклад отримає економію.
Разом з тим Інструкція про оплату праці працівників освіти #102 вказує, що години, які заміняються протягом двох місяців і більше мають обов’язково бути протарифіковані.

1 Симпатія

Ви частково направі тому, що в законі тільки перелік можливих доплат (і то не всіх). Порядок їх застосування визначається кабміном або міністерством. В даному випадку запросто на рівні міністерства можна маніпулювати за які саме предмети встановлюється ця доплата. А щодо омбудсмена - він уже показав, що єдине його повноваження це писати пости в фейсбуці.

Я лише написав не той закон. Закон ,Про освіту ‘’, ст.61. Кабмін зобов’язаний реалізувати норми закон через постанови, але не може змінювати й норми закону, просто не має права. Міністерство може подавати пропозиції Кабміну, але жодним внутрішніх документом не може змінювати норми закону

Дякую велике за таку грунтовно відповідь.
Мені цікаво, як вони в тарифікації проведуть неоплату за зошити та “а’ля” заміну.
Чи можу я не підписати лист тарифікації і чим це може мені загрожувати?

Щодо омбудсмена. Його звернення містять чіткі запитання, на які органи влади, адміністрація закладів освіти не може не дати відповіді. Я лупав ту чиновницьку скалу не раз, з допомогою омбудсмена. Багато випадків вирішилися позитивно, тобто ті, де чиновники чи адміністрація конкретно порушували закон. Разом з тим є випадки, коли навіть омбудсмен не допоможе, бо чиновники чи керівництво можуть і далі порушувати закон, а омбудсмен не має достатніх важелів впливу. Також з МОН у нього дуже непрості відносини)

1 Симпатія

Оплата за зошити при заміні не проводиться.

1 Симпатія

При заміні так. Але нам взагалі відмовляють в оплаті зошитів.

1 Симпатія

От з цим питанням і зверніться туди, куди я написав. Успіхів!

В ст. 61 закону “Про освіту” зазначені тільки доплати за вислугу і сертифікацію і дійсно ніхто та ніяк скасувати або змінити їх не може. Переліку предметів на яких оплачуються зошити в законах немає і відповідно це на розсуд нижчих структур.

Оплата замін - це таке питання, щодо якого закони так часто порушувалися, що вже ніхто (крім юристів) не розуміє як це правильно робити. Як хочуть, так і роблять. Де написано (у якому нормативному акті), що зошити під час заміни не оплачуються? Ніде такого немає…
Насправді заміни, як їх оформлюють у школах, дуже часто підпадають під ст. 62-65 КЗпП і повинні оплачуватися в подвійному розмірі, але це все для тих, хто вміє захищати свої права…

А щодо омбудсмена… Можливо його листи комусь допомагають. Щодо особисто мене - усі знають що я можу подати до суду і буде боляче (дуже дуже боляче) всім, тому щодо мене таке, що роблять з автором порушеного питання неможливо.

Щодо зошитів робіть так, як написав пан Володимир - спочатку пишіть омбудсмену.
А тарифікація замін - там може бути все що завгодно, у тому числі повний “неадекват”. Зараз консультую вчителя, якого через вакансії “навантажили” минулого року на 29 годин. 27 за тарифікацією та 2 заміни і так кожного тижня, увесь навчальний рік.

2 Симпатії

Щиро дякую за приділений час та грунтовні відповіді!!!

Дякую! Розумію, що наші права порушуються. І це не вперше. Тому не хочеться це залишати просто так