Середня освіта, зарахування ВПО до нових закладів освіти

Чи можна зарахувати до 9 класу ученицю, якщо вона вже має свідоцтво за 9 клас? Мати учениці висловилась про таке бажання, тому що з початком війни вони виїхали із Харкова, де вони жили, і дитина майже не навчалась, і не засвоїла навчальний матеріал, хочуть повторно пройти навчання за 9 клас (хоча свідоцтво в попередній школі їй видали)

Відповідно до ст. 6 закону Про повну загальну середню освіту кожному громадянину України, іншим особам, які перебувають в Україні на законних підставах, а також кожній дитині незалежно від підстав її перебування в Україні гарантується безоплатне здобуття у державних та комунальних закладах освіти повної загальної середньої освіти на кожному її рівні за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів один раз протягом життя.

Таким чином, законодавством встановлено обмеження тільки для безкоштовного отримання освіти. За власні кошти можна здобувати середню освіту повторно.