Чи може вчитель початкових класів вести основи здоров'я чи природознавство у 5 класі

Я працюю асистентом учителя 2 роки. До цього була вчителем початкових класів на декретному місці. Чи можу викладати предмети у 5 класі? Наприклад, природознавство чи основи здоров’я. Я маю диплом учителя української мови та літератури, але цих годин зараз мало.

Маєте права викладати лише те, що пише в дипломі або в документах про підвищення кваліфікації.

Тобто я можу пройти курси підвищення кваліфікації з природознавства і тоді зможу вести уроки?

Зазвичай такі предмети ведуть вчителі природничих наук (в основному біологія чи географія). У них право викладати надається дипломом (пише, що ти вчитель біології, екології, основ здоров’я і т.д.) або ж курсами підвищення кваліфікації (коли ти біолог чи географ, але поїхав на курси і тобі дали додаткову кваліфікацію). У мого друга кваліфікація “вчитель основ здоров’я” пише відразу в дипломі бакалавра-реабілітолога.
Так як у Вас диплом саме вчителя початкових класів, Ви апріорі не маєте ніякого відношення до викладання у середній та старшій школі. Можуть поставити “по блату”, але комісія прийде і настукає директору по шапці, якщо Ви не будете вчитись заочно в той момент. А так як у системі освіти всюди кумівство і сватівство, самі розумієте, на такі предмети буде багато бажаючих, хто має відповідну кваліфікацію. Кожен хоче своїх прилаштувати.
Рекомендую Вам проконсультуватись з цього питання у відділі освіти, можливо, вони можуть направити Вас на такі курси підвищення кваліфікації, хоча це навряд, бо зазвичай присвоюють саме подібні/суміжні предмети (трудовику - креслення, вчителю музики - художню культуру і т.д.). А вчитель початкових класів - це підвищення кваліфікації в межах початкової школи. Мені такі випадки не відомі, хоча моя подруга працює і вчителем початкових класів, і має години з малювання в 5-7 класах, але в неї є дипломи вчителя обр. мистецтва (коледж і бакалавр) і вчителя поч. класів (бакалавр і магістр).

Я не тільки вчитель початкових класів. Я писала, що за дипломом маю спеціальність вчителя української мови та літератури і англійської мови. Але на даний момент цих годин мало, то я і запитувала чи можна ще взяти години природознавства, якщо пройти відповідні курси.

Уточніть краще у відділі освіти, можливо, є якісь зміни і щось можна зробити.
Але вчителю мови ж астрономію чи креслення не кваліфікують, бо це не та галузь.
Природознавство у всіх школах саме вчителі біології викладають, не мовники і не математики.
У будь-якому випадку якщо Вам скажуть у відділі освіти, що курсів нема і треба диплом природничого циклу, Ви можете поступити заочно “для галочки” на біолога, тоді ці місця у Вас ніхто не забере.

1 Симпатія