Як довести, що навчалась на контракті?

Добрий день! Для вступу на магістратуру (друга вища) на бюджет в виші просять надати оригінал або завірену копію договору про навчання за власні кошти. Закінчила навчання 8 років тому, ні в мене ні в університеті договорів не залишилось. Як бути? Як довести, що справді навчання було на контракті?

Вже приймають документи на магістратуру? Мені сказали звернутися в серпні…

На основании чего они просят предоставить такой документ? )
Насколько я понимаю, это не их дело, кого МОН принимает на бюджет. Потому что бюджет - это не бюджет вуза. Это бюджет - МОН. А уж МОН в курсе, кто когда и за чей счет учился.
Или это какой-то другой вуз? Медицинский или военный, например. У которых бюджет - от других министерств?

Так что на такую просьбу попросите у них - зачем оно им :slight_smile:

1 Вподобання

Мені ще тиждень тому пропонували завести документи, щоб одразу оформити папку. Хоча електронний кабінет буде працювати тільки з липня

Просто по першій освіті магістратуру проходила на контракті. Тепер хочу отримати другу вищу педагогічну. На що в ВНЗ сказали - оскільки перша була контракт, то другу в них маю право отримати на бюджеті, лише треба завірюючий документ (оригінал, завірена копія договору), що дійсно навчалась на контракті

То в чому проблема? Берете свій екземпляр договору і несете.

Просто в особистому кабінеті вступника вкажете, що не отримували освіту за кошти бюджету (там є спеціальне місце де поставити галочку). А в базі вся інформація є. МОН її перевірить і тоді або дозволить або відмовить у конкурсі на бюджет. Університети цього не вирішують.

2 Вподобання

То я ж в питанні й написала, що брати договір нема звідки. Ні в мене, ні в ВНЗ його не лишилось. Вихід ніби знайшла - виписка через КЕП з ЄДЕБО. Там вказано : фінансування - контракт

Це вже цікаво) Бо мені один ВНЗ підтвердив, що вразі магістратурі на контракті, на другу вищу педагогічну можу втрапити на бюджет. А інший на пряму відмовив - друга вища в будь-якому випадку лише на контракті. Дослівно :" Ви можете претендувати на бюджет, якщо спеціальність вказана в дипломі бакалавра співпадає зі спеціальністю, на яку плануєте вступ."

Якправило вузи формують на магістратуру дві конкурсні пропозиції “магістр на основі бакалавра” та “магістр на основі магістра(спеціаліста)”. На “магістр на основі магістра” ліцензійний обсяг зазвичай 1-2 місця і там просто немає бюджетних місць, тому Ви можете мати право на бюджетне місце, але держава не виділяє їх на дану конкурсну пропозицію. Тут справді тільки контракт. Якщо Ви при вступі подасте диплом бакалавра, то йдете на конкурсну пропозицію “магістр на основі бакалавра” і вже змагаєтесь за бюджетні місця в межах ліцензійного обсягу. В анкеті вкажете що даний ступінь за бюджетний кошт раніше не здобувався.
Заяви про те, що вступати на бюджет можна лише з дипломом бакалавра спорідненої спеціальності повна маячня, в законі про освіту такого немає. Вам буде важче складати фахове вступне випробування (адже те, що люди вчили на бакалавраті Вам треба вивчити самостійно), але якщо Ваш бал буде вищим, то саме Вас мають зарахувати на бюджет. Якщо спеціальність з низьким конкурсом (наприклад “середня освіта фізика”), шанс потрапити на бюджет майже 100%

1 Вподобання

Дякую за розгорнуту відповідь! Спеціальність “Професійна освіта. Цифрові технології”. Переглядала минулорічну статистику вступу, то дійсно - при 6 бюджетних місць лише 4 заяви було🤷. І бали там бюджетників м’яко кажучи не високі…

1 Вподобання

То Вам нема чого перейматись, вступите на бюджет гарантовано, тим більше спеціальність перша у Вас в деякій мірі споріднена. Ще пораджу завантажити якийсь підручник з педагогіки, Зайченка наприклад, і погортати, почитати за типи уроків, типи вправ і т.ін. Бо на фаховому вступному випробуванні можуть і питання з педагогіки бути, не тільки з самої спеціальності.

1 Вподобання

Я вже готуюсь за програмою вступного іспиту - там і всі теми і рекомендована література. Але за пораду дякую, обов’язково перегляну щей Зайченка.

Так в Єдебо все пише, хто і на чому вчився