За яких умов можна отримати звання старший вчитель

Шановні колеги, допоможіть розібратись. У цьому навчальному році атестуюсь на 1 категорію. Скажіть, будь ласка, коли якнайшвидше я зможу отримати звання “старший вчитель”, адже присвоєння звання передбачає уже наявність категорії не нижче 1 або вищу. Які мають бути мої дії, щоб якнайшвидше отримати звання (усі вимоги для цього виконані).

Треба, щоб директор чи педрада подали відповідне подання до 10 жовтня 2020 року і в 2021 вам його присвоять. Типове положення про атестацію педагогічних працівників не передбачає дотримання якихось термінів для присвоєння звання.

Щиро дякую. А чи є правомірним, коли при присвоєнні першої категорії у березні подається клопотання до атестаційної комісії ІІ рівня про присвоєння педагогічного звання “старший вчитель”?

Клопотання має бути записано в атестаційному листі одночасно з присвоєнням/підтвердженням категорії. Через це і неможливо одночасно присвоїти першу і клопотати про звання. Це одночасний процес. У вашому випадку це має бути рознесено в часі, принаймні на рік. Тоді все буде законно.

Чи потрібно мені подавати заяву? У наступному навчальному році це клопотання буде окремо від атестації. Тоді виникає питання: як атестаційна комісія ІІ рівня буде розглядати це клопотання, чи буде вивчатися пед. досвід як при атестації чи рішення про присвоєння звання буде виноситись на основі результатів попередньої атестації?

Чи атестаційна комісія І рівня при атестації на І категорію робить запис у атестаційному листі “Порушити клопотання перед атестаційною комісією ІІ рівня про присвоєння педагогічного звання”, а клопотання подається вже у наступному навчальному році? Просто я не зовсім розумію, як можна присвоїти звання без атестації.

Атестація на присвоєння звання. Для цього на вас до 10 жовтня має бути подане відповідне подання директора. Вас внесуть у списки. На засіданні АК І рівня в березні буде оформлено відповідне клопотання, де в атестаційному листі буде записано лише ,клопотати про присвоєння звання ,старший учитель’’. Далі, на засіданні АК ІІ рівня буде прийнято відповідне рішення. Наголошую, що позачергова атестація з метою підвищення кваліфікаційної категорії можлива через 2 роки після попередньої. Але це не стосується атестації на присвоєння звання. Ніяких заяв писати не потрібно, достатньо подання.

Щиро дякую за відповідь!