Кількість годин курсової підготовки для атестації

Для атестації необхідно мати 150 годин курсової підготовки.Як їх набрати,коли з 2020 року щорічно необхідно набрати 30 год.Атестація в 2021 р.

1 Вподобання

Немає встановленого щорічного ліміту в 30 год.
Тому наберете без проблем.

Де можна набрати ці години?

За новим Порядком про підвищення кваліфікації не встановлюється конкретний перелік закладів і установ, які можуть надавати ці послуги. Згідно порядку можна пройти курси за одною з запропонованих форм ( очна, дистанційна…). Якщо ці курси визнає педрада, то Ви вони Вам зараховуються. Детальніше, думаю, все буде ясно десь біля нового року.

“Ніякі, окрім ОІППО, для вчителів початкових класів EdEra, для вчителів іноземних мов спецкурс по НУШ. Все, решта просто папірці.” - це Ваші слова, надані як відповідь на питання щодо сертифікатів https://osvita.ua/questions/school/attestation/59877/. Тобто, за вашими словами, курси можна пройти будь-де, а сертифікати тільки від ОІППО?
“…не встановлюється конкретний перелік закладів і установ, які можуть надавати ці послуги.” - знову ж Ваші слова. Щось не зрозуміло!!!

1 Вподобання

Все сплутав новий Порядок підвищення кваліфікації працівників освіти. Спочатку справді були дійсні лише зазначені курси. Зараз - вам напевне ніхто не скаже.

2 Вподобання

Я так розумію, що згідно нового Порядку, можливість зарахувати сертифікати від ЕdEra, PROMETHEUS, “На Урок” та інших освітніх платформ є (за згодою педагогічної ради), але ж де знайти такого директора та раду, що “піде проти того, що стільки років працювало як годинник”. Хоча чесно кажучи, курси на освітніх платформах (на відміну від курсів ОІППО) сучасніші, актуальніші, зручніші та дають більше можливостей для розвитку вчителя в професійному напрямку. Це моя думка)

5 Вподобань

До речі, освітній проект “На урок” на власному сайті виставив наступне https://naurok.com.ua/proof, де аргументує чому сертифікати, що видано на проекті, можуть бути зараховані як підвищення кваліфікації педагогічних працівників.

1 Вподобання

Правильно розумієте.

1 Вподобання

Новий ЗУ “Про освіту” прийнятий у вересні 2017 року. У Вас не мають права вимагати 150 годин. Необхідно лише підтвердження щорічного підвищення кваліфікації

2 Вподобання

Доброго вечора. Я атестуюсь на 2 категорію у 2020-му. Маю 3 предмети в школі: математику, фізику та інформатику. Мені потрібно буде набрати до наступної атестації 150 год з усіх цих предметів разом, чи з кожного окремо? Якщо я наберу ці години, наприклад, за 2 роки, я можу атестуватись одразу після цього, не чекаючи 5 років?

Маєте на увазі наступну атестацію після 2020 року? тобто в 22?

Якщо маєте на увазі 2022 рік, то в цьому році ви маєте мати з усіх предметів разом 90 год.
В 2020 році, до речі, 30 год.
Цей ліміт щорічно збільшуватиметься і вже в 2024 році і далі треба буде мати 150 год, але з усіх предметів разом.

Доброго дня! А яка кількість годин курсової підготовки повинна бути у педагогічних працівників центрів соціально-психологічної реабілітації дітей, а саме: вихователя-методиста, вихователів, практичного психолога, які будуть атестуватись у 2020 році?
Дякую

30 год. Це останнє роз’яснення МОНу

1 Вподобання

@1115 @Lidiya З огляду на відсутність встановлених законодавством норм щорічного підвищення кваліфікації, необхідного для проходження чергової атестації, Міністерство освіти рекомендує атестаційним комісіям, починаючи з 2020 року:

Встановлювати мінімальні вимоги щодо обсягу (кількості годин) підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів загальної середньої, професійної (професійно-технічної) та фахової передвищої освіти, а саме:

  • 30 годин, якщо завершення атестації припадає на 2020 рік;
  • 60 годин, якщо завершення атестації припадає на 2021 рік;
  • 90 годин, якщо завершення атестації припадає на 2022 рік;
  • 150 годин, якщо завершення атестації припадає на 2023 рік та наступні роки.

Встановлювати мінімальні вимоги щодо обсягу (кількості годин) підвищення кваліфікації педагогічних працівників закладів дошкільної, позашкільної освіти не менше ніж:

  • 24 години, якщо завершення атестації припадає на 2020 рік;
  • 48 годин, якщо завершення атестації припадає на 2021 рік;
  • 72 годин, якщо завершення атестації припадає на 2022 рік;
  • 120 годин, якщо завершення атестації припадає на 2023 рік та наступні роки.

Детальніше за посиланням:

Дякую за відповідь. Так, я мала на увазі вже наступну атестацію. Мене цікавило, якщо я зараз проатестують у 2020-му, коли я зможу наступний раз атестуватись і які для цього мають бути підстави

Доброго дня!
Я атестуюсь у 2020-му.
Маю 116 год. (курси підвищення кваліфікації у 2016 році), 40 год. (тренінг ОІППО в 2017 році) та 80 год. (курси підвищення кваліфікації у 2019 році). Разом 236 год.
Чи потрібно мені за січень-березень 2020 (до закінчення атестаційного періоду) набирати ще 30 год.? Ані Порядок (Постанова № 800, яка чинна з 03.09.2019), ані Лист МОНУ № 1/9-683 не вказують, з якої дати йде накопичення годин підвищення кваліфікації…

Якщо атестація у 2020 році, то наступна можлива позачергова в 2022 році. Підстава: ваша заява + чинні курси 90 год.

1 Вподобання

Ні, не потрібно. Є умова, що маєте мати не менше 30 год. Вони у вас є. Конкретний рік цих 30 год не зазначено і не вимагається.

2 Вподобання