Позачергова атестація_питання

Колеги, підкажіть, у 2017 році закінчина університет, на тот момент мала 3 роки стажу у школі, у березні 2018 р. пройшла атестацію на ІІ категорію. У жовтні 2019 р. планувала писати заяву на позачергову атестацію, але мені відмовили, мотивуючи це тим, що не пройшло 2 роки після присвоєння попередньої категорії (завершилась би атестація у березні 2020 р.). Хоча мій колега з іншого навчального закладу атестувався у березні 2017 на ІІ категорію, у березні 2019 р. на І категорію і отримав пед. звання “старший вчитель”.

Щодо позачергової атестації. Ви мали право написати до 10 жовтня поточного року заяву на позачергову атестацію, бо на момент атестації, березень місяць, мине 2 роки від попередньої. Все згідно Типового положення про атестацію. Тут адміністрація неправа.
Щодо звання. Ваш колега отримав звання незаконно і при відповідній фінансовій перевірці це звання буде знято і кошти вирахувано. До другої категорії не можна присвоїти звання. Не можна присвоїти звання в момент атестації на першу категорію і звання одночасно. При присвоєнні звання “старший вчитель” в педагогічного працівника ВЖЕ має бути наявна як мінімум І категорія.
Щодо вікового обмеження при отриманні звання, то тут теж адміністрація неправа. Оскільки Типове положення не вимагає якогось цензу при отриманні звання, лише наявність першої категорії. Також звання в окремих випадках можуть отримати особи з колишньою середньою спеціальною освітою.
5.3. Педагогічні звання «старший викладач», «старший учитель», «старший вихователь» можуть присвоюватися педагогічним працівникам, які мають кваліфікаційні категорії «спеціаліст вищої категорії» або «спеціаліст першої категорії» та досягли високого професіоналізму в роботі, систематично використовують передовий педагогічний досвід, беруть активну участь у його поширенні, надають практичну допомогу іншим педагогічним працівникам.

Щиро дякую за вашу відповідь! Скажіть, будь ласка, якщо б я атестувалась у цьому навчальному році на І категорію, чи потрібно мені було би проходити курси підвищення кваліфікації, якщо не пройшло 5 років після закінчення Вузу, а курси підвищення кваліфікації я не проходила ні разу.

Якщо не пройшло 5 років з моменту закінчення ЗВО, то курси проходити не треба було б, якби Ви атестувалися в цьому н/р. І ще. Присвоїти звання можна на наступний рік після отримання першої категорії, оскільки Типове положення не встановлює дотримання якихось термінів при присвоєнні звання.

Щиро дякую за відповідь. Буду знати на майбутнє!

Щодо такого присвоєння звання “старший учитель” можна посперечатися речатися стосовно “одночасності”, адже присвоєння категорії та звання розведено в часі.