Щодо повторного вступу та відстрочки

Добрий день! Буду вдячний, якщо поділитесь своєю думкою щодо наступної ситуації.

Чи знаєте ви випадки перевступу на іншу спеціальність (можливо, з ваших знайомих чи ви самі, або ж діти, якщо ви мати/батько), якщо так, то що можна очікувати в такому випадку від військомату при занесенні довідки про навчання?

Як відомо, при бажанні повторного вступу на іншу спеціальність, студенту необхідно відраховуватись і вступати на загальних підставах.

З вересня 2017 року частину 10 статті 17, яка заперечувала можливість надання відстрочки після відрахування, виключили, і ситуацію перевступу з того часу не описано. Єдина частина, на яку можливо посилатись, це загальна частина 8 статті 17: студенти, які навчаються у ВНЗ на денній ф.н., мають право отримати відстрочку на весь період навчання. Відповідно, ситуація перевступу теж підпадає сюди.

Простудіювавши багато інформації на форумах і поспілкувавшись з декількома юристами, всі кажуть, що після 2017 року в ситуації перевступу Закон дозволяє отримання другої відстрочки на весь період нового навчання (при умові навчання в ВНЗ на денній формі). В Реєстрі судових рішень є хіба що декілька таких справ до 2017 року, але після - ні.

Хотілося б дізнатись, як такі ситуації розгортались на практиці, а саме чи надали відстрочку без проблем, якщо ні, то наскільки легко/складно було оскаржити відмову? Хоч і ненадання відстрочки складно (або неможливо) обґрунтувати з законної точки зору.

Заздалегідь дякую!