Як менi добитися поновлення до вишу?

Я вступила до вузу, але за сiмейними обставинами довелось пiсля мiсяцю навчання написати заяву про вiдрахування. Зараз я хочу поновити навчання, але в приймальнi сказали, що потрiбно знов здавати ЗНО i вступати на загальних пiдставах разом iз абiтурiєнами. Навiщо менi знов вступати, якщо я вже вступила? Чому я не можу знов поновитись, а не ВСТУПАТИ? Я вже вступала, i успiшно вступила.
Я вже була студенткою вишу, я хочу продовжити навчання, тим паче, що за семестр я заплатила тодi. Як менi добитись поновлення?

Вы поступили - и отчислились. Тем более - по собственному желанию. Ваше личное дело закрыто и отправлено в архив. Дело закрыто вашим же заявлением. И здесь “я передумала” - не пойдет. Разве что министр лично, своим приказом возобновит вас в вузе, как будто вашего заявления не было. Тогда возникнет вопрос - где вы были все это время - прогул, да?
Так что - только через новое поступление.
А по деньгам - вы подписали контракт, по которому, в случае отчисления по собственному желанию, вы теряете эти деньги, правильно? Так написано у вас в договоре?

Но вы всегда можно обратиться на горячую линию МОН, чтобы они вам прояснили все ваши вопросы по учебе…

В контракте не было этого пункта.

Почему прогул? Я хочу поновитись именно в этот период. То есть я ушла тогда в октябре, почему не могу в октябре сл. года продолжить обучение, без повторного поступления? Это не справедливо. Если б я так же отчислилась, но на втором семестре, то уже в приемной комиссии сказали, что меня б восстановили. Но какая разница? Что в первом, что во втором - я уже была студенткой, и это факт.

А ваше заявление “по собственному” и именно на отчисление - тоже факт?
Потому что этот факт перечеркивает все остальное.
Вы могли уйти в академ. отпуск, и тогда бы вообще вопросов не было. Но отчисление - это путь в один конец(вернее, в архив). Остается только призрачная возможность восстановиться через суд, если вы докажете, что были введены в заблуждение или написали заявление под принуждением.
Все это - достаточно трудные и очень медленные бюрократические процессы.
Связывайтесь с горячей линией МОН и рассказывайте свою историю. Только избегайте причин “я передумала”, “это несправедливо” или “я же не знала”. Это не поможет. Расскажите, выслушайте ответ - и действуйте.
Но, боюсь, самым простым будет таки перепоступление на первый курс через ЗНО.

Перепрошую, ви питаєтесь поради на форумі??? Так послухайте і почуйте!

Тому що є Положення про порядок переведення, відрахування і поновлення студентів вищих закладів освіти. Де чітко вказано:
п.21. ПОНОВЛЕННЯ СТУДЕНТІВ НА ПЕРШИЙ КУРС ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ! Ось, ознайомтесь з документом:
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0427-96#Text

Те, що ви заплатили за контракт за І семестр, так ви ж і приступили до навчання, чи не так?!

То ви не уважно читали! Те, що підписували!)

Так, не можете. Ви прийшли, пішли, приходьте наступного року через повторний вступ. Такі правила. Та і взагалі, навіть поновлення на другий і старші курси відбувається не тоді, коли пішли, а з початку семестру (при цьому має бути закрита сесія за попередній семестр!)

Якби ви відрахуватися в ІІ семестрі, вас би також не поновили! Тільки після закінчення першого курсу, як мінімум! Тому що… знов таки, читаємо документ :slight_smile:

Підсумовуючи ваше питання «Як добитись поновлення», думаю, що в даній ситуації ніяк, на жаль.
Просто вступайте наступного року на перший курс. Можливо в інший виш, якщо хочете. Можете з тими ж сертифікатами ЗНО.

1 Вподобання