Медаль у коледжi

Доброго дня! Я отримала атестат про повну середню освiту у коледжi у 2013 роцi. Знаю, що пройшло дуже багато часу, але хочу розiбратись для себе в ситуацiї.
Пiдкажiть,будь ласка, хто знає- чи повинна була я отримати срiбну медаль “За досягнення у навчаннi”? Прикрiплюю фотографiю свого атестату. Зразу омовлюсь - я отримувала у семестрi першого курсу (10 клас) 9 балiв з української мови, але рiчну оцінку та ДПА склала на 10 балів. Та другий випадок з інформатикою- також, в першому семестрі я отримала 9 балів, а річна та підсумкова оцінка в атестаті- 12 балів. Була розмова з керівництвом коледжу, мені відповіли, що треба було складати іспити у якійсь другій школі, а не на базі коледжу, щоб можна було вести розмову про медаль. Але я знайшла офіційний документ, підтверджуючий факт правомірності отримання медалі і в коледжі. Декільком моїм одногрупникам також було відмовлено, хоча двоє дівчат йшли на срібні медалі. Допоможіть будь ласка урозуміти цю ситуацію. Щиро дякую усім!

Вот официальный документ про медали

Возможно, до 2015го были какие-то другие условия присвоения. Но я никогда не слышал, чтобы студенты колледжей когда-нибудь получали медали средней школы. Для высшей школы имеются другие награды.

Колледж- это не высшая школа, а среднее профессиональное образование. Диплом выдавали мне уже в другом колледже.

Среднее профессиональное - это ПТУ, лицей.
А колледж - это техникум по-старому. Среднее специальное образование - раньше. Теперь - вуз 1-2го уровня аккредитации.


Тогда вы должны быть точнее в описании места, где вы учились, чтобы вам могли ответить на вопрос.

С сентября 2014 года написано, а я получила аттестат в июне 2013 года. И 1-2 уровень аккредитации ещё не был присвоен.
Это был именно колледж при академии культуры и искусств.

Нашла более ранний документ по этому поводу

Згідно з Положенням про золоту та срібну медаль (і 2000 року, і 2015) учні училищ і коледжів, які продовжують здобуття ПЗСО в цих закладах, мають право на нагородження медалями. Це ви правильно зрозуміли.
І якщо все так, як ви пишете (про те, що було лише 2 оцінки 9 балів за якийсь семестр - а до 2015 року можна було мати 2 оцінки 8 балів), тоді вам повинні були видати атестат з відзнакою і нагородити срібною медаллю.

В 2013 році всі складали ДПА у своєму навчальному закладі. І не було ніяких вимог претендентам на медаль складати іспити в іншій школі чи ще десь. Претенденти на нагородження медаллю визначаються рішенням педагогічної ради навчального закладу.
Чому вас не внесли до списків (чи взагалі нікого не вносили) - це питання до коледжу. Вам (або вашим батькам, якщо ви були неповнолітньою) треба було ще тоді звернутися письмово до адміністрації коледжу. І вам на письмове звернення мали б надати письмову відповідь. Тоді можна було б оскаржити рішення.
Зараз вже, напевно, не можна нічого змінити, бо пройшло 7 років. Але якщо просто з’ясувати для себе, то відмова з таким поясненням (при умові, що з оцінками було все добре), на мою думку, була неправомірною.

Так, у меня є академічна довідка з усіма оцінками по семестрам, які я отримувала за усі семестри навчання з цього коледжу. І там немає жодної оцінки 9. Але я пам’ятаю, що було дві оцінки 9 на першому курсі(це як 10 клас). Тому я не розумію нічого, чому цих оцінок нема в цій академічній довідці.

На моєму курсі було ще дві студентки, у яких аналогічна ситуація з моєю. Їм відповіли у коледжі як і мені, та не внесли до списків. У Луганську тоді почалась війна, а керівництву, мабуть, це були дуже на руку.

Може, мій середній бал був недостатньо высоким для отримання медалі?

Чому немає 2-х оцінок 9 в довідці, якщо вони у вас були - не знаю, може ви якось перескладали ці предмети, щоб покращити оцінки? Якщо оцінки були скориговані, то учень не має права отримати медаль. Але ви ж не хотіли золоту медаль, а з двома оцінками 9 мали право отримати срібну.
Не дуже зрозуміло: не внесли до списків претендентів на медалі тільки вас трьох чи взагалі нікого? Якщо тільки вас 3-х, то виникає питання: інші учні складали іспити в якомусь іншому закладі, щоб отримати медаль? Дуже сумніваюся. Тоді чому для вас було таке пояснення?
У 2013 році ще не було війни. Чому педрада прийняла таке рішення або не прийняла щодо вас, треба було того ж року звернутися до керівництва коледжу письмово і отримати письмову відповідь. Бо таке пояснення, ще й в усній формі, виглядає якось дивно, згодні?
Середній бал атестата не має значення для нагородження медаллю. Навіть якщо всі оцінки 10, учень має право отримати золоту медаль. Мають значення тільки оцінки в семестрах за 2 роки, річні оцінки і оцінки за ДПА. Все, як написано в Положенні.

Нi , я нічого не пересдавала, всі 9 покращила у річних оцінках на 10 и 12 балів. До списків не вносили нікого, наскільки я знаю. Ці дві дівчини цікавились цим питанням, їм так відповіли. Мені на той час це було не важливо. Зараз хочу для себе прояснити ситуацію.

Додаток до атестату я прикріпила до теми: в мене всі річні 10-12 та за ДПА усі відмінні. Ще згадала один аргумент від керівництва: начебто нам викладали ці предмети не в такому обьєму як у школі та не стільки вимагали. Але це здається мені дуже чудним, тому що вимоги були немаленькими та підготовка к ДПА була ретельною

Я бачила ваш додаток, і якщо в семестрах за 2 роки було, як ви кажете, тільки 2 оцінки 9 балів, то ви мали право отримати атестат з відзнакою і срібну медаль. Сподіваюсь, що це я для вас прояснила))
Можете звернутися письмово до МОН (тільки не електронною поштою, а на папері)) Опишіть свою ситуацію, додайте копії документів, які у вас є - вони нададуть офіційну письмову відповідь.
Щодо аргументів керівництва коледжу, то вони повинні діяти відповідно до законодавства, а не щось вигадувати і чудити. Особливо весело виглядає аргумент, що мало від вас вимагали. А оцінки, значить, 10, 11, 12 ставили)) Просто не подавали списки на медалі до відділу освіти і все, так би мовити не напрягалися.

1 Вподобання