Підвищення кваліфікації 2020-2021 н. р

Доброго дня! Атестуюся в 2021 році, маю кваліфікаційну категорію “спеціаліст”, педагогічний стаж 11 років. У 2019 році закінчила ВНЗ та отримала диплом магістра. Заяву на чергову атестацію написала на присвоєння кваліфікаційної категорії “спеціаліст ІІ категорії”, але ознайомившись більш детально з типовим положенням про атестацію звернула увагу на пункт 4.8 і дізналася що можу атестуватися на І категорію згідно цього пункту. Підкажіть, будь ласка, до кого звертатися і що робити в даній ситуації?

Навіть на вищу. Написати відповідну заяву до АК про те, що ви претендуєте на більш високу категорію з зазначенням даного пункту.

До цього ви атестувались на яку категорію? Коли ви були атестовані на “спеціаліст”, то “спеціаліст ІІ категорії”. За змінами у Положенні про атестацію кваліфікаційні категорії надаються поступово, в Положенні прописані окремі випадки, коли можно перестрибнути

Якраз п.4.8 і говорить про один з таких випадків, коли можна не дотримуватися послідовності присвоєнням кваліфікаційних категорій. Для цього треба мати освіту молодшого спеціаліста/бакалавра, працювати на посаді певну кількість років і отримати освіту спеціаліста/магістра. Для прикладу за таких умов педагогічний працівник, здобувши освіту магістра, маючи 8 років стажу на посаді має право атестуватися зі спеціаліста відразу на вищу категорію.